Vymazlená přáníčka

Vymazlená přáníčka

Dobrý den, i já bych ráda přispěla svými pracemi, které mi naplňují volný čas. Jde o techniku cardmaking. Anglicky se její název uvádí prý proto, že to vznikla v Americe. V podstatě jde o 3D vintage přáníčka a dá se s nimi opravdu kouzlit na tisíce způsobů.
Zdenka Hladíková

Chcete napsat redakci Rozmarýny nebo se pochlubit svými výtvory?

Pošlete nám své fotografie. Vaše příspěvky mohou být uveřejněny, proto nezapomeňte potvrdit svůj souhlas se zveřejněním a uvést správný tvar vašeho jména.

Díky za skvělé nápady

Díky za skvělé nápady

Milá Rozmarýno, chci poděkovat za články a nápady, na které se každý měsíc těším v rámci předplatného, které si již tři roky obnovuji. Vždy mi udělá radost, že je kolem nás tolik šikovných lidiček, kteří něco tvoří a zajímají se o přírodu a krásu kolem nás. Vzhledem k tomu, že se blíží zima a vánoční čas, posílám pár svých výtvorů s touto tématikou. Krásné dny přeje
Olga Pešková

Činorodá kamarádka

Činorodá kamarádka

Vážená redakce, já i moje kamarádka jsme příznivkyněmi časopisu Rozmarýna. Já se spíš kochám a obdivuji, ale moje kamarádka je velmi aktivní ženou s velkým rozsahem zájmů a činností, i když je o dva roky starší než já. Nedokážu pochopit, jak to všechno stíhá. Kromě zvířátek a péče o opuštěné kočky a psa šije úžasné polštářky a polštáře, čalouní, vyrábí jedlé dárečky, pěstuje zeleninu, peče výborné pečené čaje, vyrábí šťávy a k tomu organizuje dětská divadelní představení… Vyrábí také sezónní dekorace do naší kapličky. Je toho opravdu hodně, co vedle své profese pedagoga zvládá. Vzhledem k tomu, že mi hodně pomohla v určité životní etapě a vlastně pomáhá i dnes svým přátelstvím, tak bych jí také chtěla udělat radost a posílám vám drobnou ukázku jejích prací. Obě pocházíme z krásného kraje Českého středohoří, jak já říkám „z drsného severu“. S malými přestávkami spolu kamarádíme přes 50 let. Svým elánem a životním postojem by mohla být inspirací i pro čtenářky Rozmarýny. Přeji hodně spokojených čtenářů a dobrých nápadů.
za kamarádku Vladimíra Beluhová

Nápady do bytu i do zahrady

Nápady do bytu i do zahrady

Milá Rozmarýno, časopis mám moc ráda, protože jsou v něm různé rady a nápady do bytu i do zahrady. Vzhledem k tomu, že máme podzim, začala jsem s podzimní výzdobou domečku. Ráda háčkuji, a proto jsem si vyrobila lucerničku na svíčku a dýničky, které jsou položeny na háčkovaném listu.
Petra Prasková

Pestrá paleta tvoření

Pestrá paleta tvoření

Milá Rozmarýno, zasílám ukázku svého tvoření. Ráda vyrábím z keramiky, drátkuji, pletu z papírových ruliček, tvořím z betonu a také ráda zahradničím. Rozmarýnu odebírám již několik let a vždy v ní najdu něco inspirativního. Redakčnímu týmu přeji hodně tvořivých čtenářů a těším se na další vydání.
Ivana Umonová

Přečtěte si

Dům postavený z příběhů

Dům postavený z příběhů

www.chatar-chalupar.cz

Renata Bernardi pořádá už několik let hojně navštěvované semináře o tvorbě přirozeného, harmonického a účelného bydlení. Můžete jí věřit, vše má vyzkoušeno doslova na vlastní kůži.

Nádobí na indukci

Nádobí na indukci

www.peknebydleni.cz

Pokud jste ještě nikdy nevařili v kvalitním nádobí, s indukční varnou deskou máte jedinečnou příležitost ke změně – pořiďte si nové vhodné hrnce a pánve, které vám zajistí dokonalý výsledek.