Srdíčka jako dárek

Srdíčka jako dárek

Léčivá je nejen radost z výsledku, ale taky z toho, když „výtvor“, který člověk vymyslel, věnoval mu svoji energii, čas a lásku, někomu daruje, a ten je z něho nadšený. Pro mě osobně je to neskutečná radost, že jsem mu nedarovala konvenční věci, ale originál mojí energie. Ano, mohla bych jít do supermarketu nebo květinářství a dárek zakoupit, ale to mě nenaplňuje. Místo cesty do obchodu volím cestu do přírody, sbírám různé přírodniny a až podle toho, co nasbírám, teprve vymyslím, co vyrobím.
Nyní jsem vyrobila dvě srdíčka. To s ulitami je pro kamarádku, má s přítelem výročí seznámení, takže jsou na něm „dva zamilovaní šneci“… :-). To s ptáčkem je pro maminku k narozeninám. Měla jsem doma schovanou kovovou krabičku ve tvaru srdce od bonbonů, vyložila jsem ji igelitem a pak použila přírodniny – mech, vyschlé ulity, poupě rododendronu, květ břečťanu, srdíčko vyrobené z nalámaných větviček s lišejníkem. A pak jsem je dozdobila tím, co jsem měla doma – mašlí, umělou květinou, ptáčkem. Igelit pod mech jsem zvolila úmyslně, aby se mech mohl jemně kropit, a brzy neoschnul.
Eva Kočvarová

Chcete napsat redakci Rozmarýny nebo se pochlubit svými výtvory?

Pošlete nám své fotografie. Vaše příspěvky mohou být uveřejněny, proto nezapomeňte potvrdit svůj souhlas se zveřejněním a uvést správný tvar vašeho jména.

Vánoční ozdoby z korálků

Vánoční ozdoby z korálků

Dobrý den, milá redakce i čtenáři. Pokaždé, když mi dojde váš časopis, který mám předplacený, jsem překvapená, kolik nápadů a inspirací nabízí. Chtěla bych také přispět svou troškou do mlýna a posílám malou ukázku svých výrobků.

Celý článek

Háčkování z provázku

Háčkování z provázku

Dobrý den, vaše Rozmarýna číslo11/2022 mě zase vrátila k háčkování. Váš nápad háčkovat z hnědého provázku je úžasný.

Celý článek

Dobré nápady

Dobré nápady

Dobrý den, v příloze zasílám fotky svého tvoření.

Celý článek

Paličkované brože

Paličkované brože

Dobrý den, milí tvořící v redakci. Velmi ráda prohlížím časopis a hodně se z něj inspiruji. Ráda do něj přispěji svými nápady a třeba tím někoho dalšího potěším.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.