Srdíčka jako dárek

Srdíčka jako dárek

Léčivá je nejen radost z výsledku, ale taky z toho, když „výtvor“, který člověk vymyslel, věnoval mu svoji energii, čas a lásku, někomu daruje, a ten je z něho nadšený. Pro mě osobně je to neskutečná radost, že jsem mu nedarovala konvenční věci, ale originál mojí energie. Ano, mohla bych jít do supermarketu nebo květinářství a dárek zakoupit, ale to mě nenaplňuje. Místo cesty do obchodu volím cestu do přírody, sbírám různé přírodniny a až podle toho, co nasbírám, teprve vymyslím, co vyrobím.
Nyní jsem vyrobila dvě srdíčka. To s ulitami je pro kamarádku, má s přítelem výročí seznámení, takže jsou na něm „dva zamilovaní šneci“… :-). To s ptáčkem je pro maminku k narozeninám. Měla jsem doma schovanou kovovou krabičku ve tvaru srdce od bonbonů, vyložila jsem ji igelitem a pak použila přírodniny – mech, vyschlé ulity, poupě rododendronu, květ břečťanu, srdíčko vyrobené z nalámaných větviček s lišejníkem. A pak jsem je dozdobila tím, co jsem měla doma – mašlí, umělou květinou, ptáčkem. Igelit pod mech jsem zvolila úmyslně, aby se mech mohl jemně kropit, a brzy neoschnul.
Eva Kočvarová

Chcete napsat redakci Rozmarýny nebo se pochlubit svými výtvory?

Pošlete nám své fotografie. Vaše příspěvky mohou být uveřejněny, proto nezapomeňte potvrdit svůj souhlas se zveřejněním a uvést správný tvar vašeho jména.

Paličkované brože

Paličkované brože

Dobrý den, milí tvořící v redakci. Velmi ráda prohlížím časopis a hodně se z něj inspiruji. Ráda do něj přispěji svými nápady a třeba tím někoho dalšího potěším.

Celý článek

Séria obrazov

Séria obrazov

Dobrý deň, časopis Rozmarýna odoberám už pár rokov . Nápady v ňom realizujem spolu s vnučkami. Som dôchodkyňa, posielam vám svoje zrealizované nápady, a to sériu obrazov, ktoré mi zdobia interiér kuchyne a chodby.

Celý článek

Březový truhlík

Březový truhlík

Dobrý den všem, kdo tvoří Rozmarýnu. Vaše říjnové číslo mi zpestřilo „odpolední odpočívání“, nabídlo zajímavé články, inspirace, ale hlavně bylo jak na objednávku – ohledně obsáhlého a krásně vysvětleného článku o vřesu a vřesovci. Již několik let se pokouším po zimní výzdobě zachovat vřesy do další zimní sezóny, ale bohužel i přes zalévání mi vždy uschnou. Nikdy jsem je totiž nesestřihla, tak jestli tady je ta zrada?

Celý článek

Věnec z divokých květin

Věnec z divokých květin

Dobrý den, váš časopis si pravidelně kupuji na stánku. Mám to jako rituál: „káva a Rozmarýna“.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…