Březový truhlík

Březový truhlík


Posílám atypický truhlík, který mi nabídla příroda po vichřici, když zlomila krásnou břízu a kůra byla odštípnutá. Od jara ji mám schovanou a našla uplatnění až nyní. Podzimní výzdoba je na každém z nás. Někdo volí truhlíky zakoupené v supermarketech a jiní si je vytvoří sami. Já volím druhou variantu. Zakoupila jsem vřes a dozdobila ho přírodninami, které jsou zadarmo. Dalším bonusem je procházka na čerstvém vzduchu, zaměstnáme ruce a mysl, zvýšíme si hladinu endorfinu, serotoninu… A ještě k těm kaštanům, již několik let se řídím radou známé herečky Heleny Růžičkové. Ta radila, že každý má mít pod polštářem tolik kaštanů, kolik je mu let, plus jeden navíc až do jara, vytahují z těla nežádoucí látky a čistí prostor. Kdo je nechce mít pod polštářem, má je mít někde v blízkosti, třeba na nočním stolku. Z Oseka zdraví
Veronika Mastíková

Chcete napsat redakci Rozmarýny nebo se pochlubit svými výtvory?

Pošlete nám své fotografie. Vaše příspěvky mohou být uveřejněny, proto nezapomeňte potvrdit svůj souhlas se zveřejněním a uvést správný tvar vašeho jména.

Paličkované brože

Paličkované brože

Dobrý den, milí tvořící v redakci. Velmi ráda prohlížím časopis a hodně se z něj inspiruji. Ráda do něj přispěji svými nápady a třeba tím někoho dalšího potěším.

Celý článek

Séria obrazov

Séria obrazov

Dobrý deň, časopis Rozmarýna odoberám už pár rokov . Nápady v ňom realizujem spolu s vnučkami. Som dôchodkyňa, posielam vám svoje zrealizované nápady, a to sériu obrazov, ktoré mi zdobia interiér kuchyne a chodby.

Celý článek

Srdíčka jako dárek

Srdíčka jako dárek

Zdravím všechny v redakci Rozmarýny. Moc mě zaujal editorial paní šéfredaktorky v zářijovém vydání. Velmi pěkně napsané, přesně je to tak – jsme sami sobě arteterapeutem.

Celý článek

Věnec z divokých květin

Věnec z divokých květin

Dobrý den, váš časopis si pravidelně kupuji na stánku. Mám to jako rituál: „káva a Rozmarýna“.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.