Vymazlená přáníčka

Vymazlená přáníčka

Dobrý den, i já bych ráda přispěla svými pracemi, které mi naplňují volný čas. Jde o techniku cardmaking. Anglicky se její název uvádí prý proto, že to vznikla v Americe. V podstatě jde o 3D vintage přáníčka a dá se s nimi opravdu kouzlit na tisíce způsobů.
Zdenka Hladíková

Chcete napsat redakci Rozmarýny nebo se pochlubit svými výtvory?

Pošlete nám své fotografie. Vaše příspěvky mohou být uveřejněny, proto nezapomeňte potvrdit svůj souhlas se zveřejněním a uvést správný tvar vašeho jména.

S radostí vyhlížím váš časopis

S radostí vyhlížím váš časopis

Milá redakce, vždy s radostí vyhlížím další číslo Rozmarýny, kterou mám předplacenou. Nacházím v ní už léta inspiraci pro tvoření všeho druhu. Posílám ukázku adventní varianty věnce na venkovní dveře. Věnci nevadí závan studeného větru nebo sprcha deště. Lístky jsou vyrobené ze zbytků silnějšího filcu. Vypadá zajímavě i v podzimní, barevné variantě. Všem redaktorům děkuji za zpříjemnění chvilek mého volného času.
Monika Čechurová

Patchwork je moje velká záliba

Patchwork je moje velká záliba

Váš časopis si kupuji pravidelně a pro mě by mohl vycházet jako týdeník. Ovládám jen šicí stroj – háčkování ani pletení mi nebylo nějak dopřáno. Zato šití mě doprovází životem už 34 let, tak se, myslím, nemusím stydět za svá dílka. Mám pestrou nabídku všeho možného do domácnosti (chňapky, dečky, prostírání), ráda šiju výbavičky pro miminka, tašky, látkové pytlíky… Prostě patchwork je moje velká záliba. Posílám něco ze svého tvoření – dýně šité v ruce, něco pro miminka a něco pro ženy. Rozmarýně přeji hodně spokojených čtenářů a všem ostatním pěkné tvoření.
Štěpánka Pavelková

Díky za skvělé nápady

Díky za skvělé nápady

Milá Rozmarýno, chci poděkovat za články a nápady, na které se každý měsíc těším v rámci předplatného, které si již tři roky obnovuji. Vždy mi udělá radost, že je kolem nás tolik šikovných lidiček, kteří něco tvoří a zajímají se o přírodu a krásu kolem nás. Vzhledem k tomu, že se blíží zima a vánoční čas, posílám pár svých výtvorů s touto tématikou. Krásné dny přeje
Olga Pešková

Činorodá kamarádka

Činorodá kamarádka

Vážená redakce, já i moje kamarádka jsme příznivkyněmi časopisu Rozmarýna. Já se spíš kochám a obdivuji, ale moje kamarádka je velmi aktivní ženou s velkým rozsahem zájmů a činností, i když je o dva roky starší než já. Nedokážu pochopit, jak to všechno stíhá. Kromě zvířátek a péče o opuštěné kočky a psa šije úžasné polštářky a polštáře, čalouní, vyrábí jedlé dárečky, pěstuje zeleninu, peče výborné pečené čaje, vyrábí šťávy a k tomu organizuje dětská divadelní představení… Vyrábí také sezónní dekorace do naší kapličky. Je toho opravdu hodně, co vedle své profese pedagoga zvládá. Vzhledem k tomu, že mi hodně pomohla v určité životní etapě a vlastně pomáhá i dnes svým přátelstvím, tak bych jí také chtěla udělat radost a posílám vám drobnou ukázku jejích prací. Obě pocházíme z krásného kraje Českého středohoří, jak já říkám „z drsného severu“. S malými přestávkami spolu kamarádíme přes 50 let. Svým elánem a životním postojem by mohla být inspirací i pro čtenářky Rozmarýny. Přeji hodně spokojených čtenářů a dobrých nápadů.
za kamarádku Vladimíra Beluhová

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.