Veselé tvoření z plsti

Podzim hýří veselými barvami. Tak se jimi nechte inspirovat a pusťte se do hravého tvoření z dekorační plsti. Ušijte si z ní třeba ozdobu v podobě dýně nebo halloweenské příšerky pro děti.

Budete potřebovat

  • barevný dekorační filc
  • papír, tužku
  • nůžky
  • jehlu, barevné nitě
  • knoflíčky
  • duté vlákno nebo rouno

 

postup

foto: Shutterstock

 

 

1 Na pevnější papír si nakreslete tvar dýně a vystřihněte ho. Pokud budete chtít dýni trochu vycpat, vystřihněte tvar dvakrát. Jeden z dílků můžete nakreslit a vystřihnout zvlášť, aby byla výsledná dýně plastičtější. Podle připravených šablon si tvary obkreslete na oranžový filc a vystřihněte je. Z dalších různobarevných kousků filcu si vystřihněte drobnější kytičky a lístečky.

 

 

foto: Shutterstock

 

2 Obnitkovacím stehem pak na dýni červenou nití přišijte volný dílek a celou ji ozdobně prošijte. Tímto stehem můžete k dýni také přišít i spodní díl, ponechaným otvorem ji mírně vycpat dutým vláknem nebo rounem a pak obšití dokončit.

 

 

foto: Shutterstock

 

3 Zelenou nití, jednoduchým předním stehem, přišijte na dýni zelené lístečky a naznačte ozdobné spirálky. Můžete také přišít stopku – když ji vytvoříte například ze stužky, může sloužit i jako poutko na zavěšení.

 

 

foto: Shutterstock

 

4 Nakonec na dýni, s pomocí malých knoflíčků, přišijte vystřižené drobné kytičky. Dýni využijte například jako textilní ozdobu nebo jako jehelníček.


Halloweenské příšerky

foto: Shutterstock

Vyrobte si s dětmi plstěné halloweenské dekorace. Můžou je využít i jako přívěsek na tašku či na klíče nebo si s nimi vyzdobit svůj pokojíček.

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek