Veselé tvoření z plsti

Podzim hýří veselými barvami. Tak se jimi nechte inspirovat a pusťte se do hravého tvoření z dekorační plsti. Ušijte si z ní třeba ozdobu v podobě dýně nebo halloweenské příšerky pro děti.

Budete potřebovat

  • barevný dekorační filc
  • papír, tužku
  • nůžky
  • jehlu, barevné nitě
  • knoflíčky
  • duté vlákno nebo rouno

 

postup

foto: Shutterstock

 

 

1 Na pevnější papír si nakreslete tvar dýně a vystřihněte ho. Pokud budete chtít dýni trochu vycpat, vystřihněte tvar dvakrát. Jeden z dílků můžete nakreslit a vystřihnout zvlášť, aby byla výsledná dýně plastičtější. Podle připravených šablon si tvary obkreslete na oranžový filc a vystřihněte je. Z dalších různobarevných kousků filcu si vystřihněte drobnější kytičky a lístečky.

 

 

foto: Shutterstock

 

2 Obnitkovacím stehem pak na dýni červenou nití přišijte volný dílek a celou ji ozdobně prošijte. Tímto stehem můžete k dýni také přišít i spodní díl, ponechaným otvorem ji mírně vycpat dutým vláknem nebo rounem a pak obšití dokončit.

 

 

foto: Shutterstock

 

3 Zelenou nití, jednoduchým předním stehem, přišijte na dýni zelené lístečky a naznačte ozdobné spirálky. Můžete také přišít stopku – když ji vytvoříte například ze stužky, může sloužit i jako poutko na zavěšení.

 

 

foto: Shutterstock

 

4 Nakonec na dýni, s pomocí malých knoflíčků, přišijte vystřižené drobné kytičky. Dýni využijte například jako textilní ozdobu nebo jako jehelníček.


Halloweenské příšerky

foto: Shutterstock

Vyrobte si s dětmi plstěné halloweenské dekorace. Můžou je využít i jako přívěsek na tašku či na klíče nebo si s nimi vyzdobit svůj pokojíček.

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Mokré filcování na šabloně

Mokré filcování na šabloně

Filcovat, tedy zpracovávat vlnu do podoby plsti, můžete buď suchou nebo mokrou cestou. V tomto dílu našeho seriálu se naučíte vytvořit metodou mokrého filcování originální kabelku.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.