Březový věnec s bobulemi

Barevné zralé bobule krásně kontrastují se zelenými listy. Využijte toho při výrobě jednoduchého věnce, na jehož výrobu si materiál snadno nasbíráte v přírodě.

Budete potřebovat

  • slaměný, proutěný nebo polystyrenový základ věnce omotaný přírodním provázkem
  • zelené větvičky přísavníku nebo břečťanu
  • čerstvé šípky, plody přísavníku pětilistého nebo jiné bobule
  • krajkovou stužku
  • přírodní provázek

 

 

Postup

 

 

1 Základ věnce nejprve omotejte zelenými větvičkami přísavníku nebo břečťanu. Zafixujte je přírodním provázkem, který rovněž omotáte kolem celého věnce.

 

 

 

2 Za provázek můžete nyní snadno zastrkat snítky s různobarevnými bobulemi – zde s červenými šípky a tmavě modrými plody přísavníku pětilistého.

 

 

 

3 Plody rozmístěte rovnoměrně po obvodu celého věnce. Kde je to potřeba, upevněte je s pomocí provázku.

 

 

 

4 Nakonec věnec dozdobte širší krajkovou stuhou. Uvažte ji zhruba ve čtvrtinách věnce (podle obrázku), v horní části vám stuha poslouží k jeho zavěšení.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Ozdobná koule s tújí

Ozdobná koule s tújí

Nevíte, co s ostříhanými větvičkami tújí? Použijte je k výrobě této jednoduché dekorace. Budete ji mít hotovou za chvilku a může vám zdobit stůl celou zimu.

Celý článek

​ Krabičky na karty

​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

Celý článek

Hruškové mlsání

Hruškové mlsání

Dopřejte si sladkou tečku za podzimním menu v podobě hruškového koláče, muffinu nebo slaďoučké pečené hrušky. Určitě si trochu toho ovocného mlsání zasloužíte!

Celý článek

Brambory na slano i na sladko

Brambory na slano i na sladko

Jídla z brambor se nikdy neomrzí. Vyzkoušejte tradiční a osvědčené recepty, které přijdou chuti nejen na podzim. Co takhle švestkové knedlíky, bramborový guláš nebo bramboráčky se slaninou?

Celý článek

Přečtěte si

Na statku v České Kanadě

Na statku v České Kanadě

www.chatar-chalupar.cz

Projíždíte-li Radíkovem, nemůžete si nevšimnout krásně opraveného statku se zdobenými zelenobílými vraty. Srdce každého milovníka dobře udělaných rekonstrukcí však zaplesá i uvnitř.

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

www.peknebydleni.cz

Zdálo by se, že u bydlení nás už nic nemůže překvapit. Mění se sice technologie konstrukcí, vyvíjí se životní styl, zdokonalují se domácí spotřebiče, ale podstata zůstává stejná, stále potřebujeme prostory pro spaní, hygienu, vaření a stolování, odpočinek a vzájemnou komunikaci. Ale všechno může vypadat i jinak…