Šípkové srdce

Kouzelnou dekoraci z čerstvých šípků vytvoříte, když je naaranžujete do nádoby ve tvaru srdce. Díky floristické hmotě navíc šípky zůstanou dlouho krásně lesklé.

Budete potřebovat

  • formu ve tvaru srdce
  • zelenou floristickou hmotu
  • misku s vodou
  • nůž
  • čerstvé šípky s delším stonkem
  • nůžky
  • ozdobnou stužku
  • drátek

 

postup

 

 

1 Nastříhané větvičky s šípky si s pomocí nůžek připravte – nastříhejte si jednotlivé snítky na vhodnou délku tak, aby se daly dobře zapíchnout do aranžovací hmoty.

 

 

 

2 Zelenou floristickou hmotu nožem sřízněte do tvaru srdce. Jednoduše to lze udělat tak, že si poloviny tvaru srdce podle formy nejprve nožem na hmotu naznačíte, a pak je vyříznete. Hmotu pak položte do misky s vodou a nechte samovolně nasáknout.

 

 

 

3 Mokrou hmotu vložte do formy a začněte aranžovat – jednotlivé snítky šípků zapichujte do hmoty těsně vedle sebe tak, aby mezi nimi nebyly téměř žádné mezery.

 

 

 

4 Když jste s prací hotovi, můžete aranžmá ještě doplnit ozdobnou stužkou, kterou uvážete na kousek drátku a také ji do hmoty zapíchnete.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.