Foto: Shutterstock

Veselá muchomůrka z plsti

Plsť je příjemný materiál, ze kterého se dobře a rychle tvoří. Skvěle se hodí na výrobu měkkých hraček nebo drobných přívěsků. Podívejte se, jak si snadno ušijete veselou muchomůrku.

Budete potřebovat:

  • papír a tužku
  • oranžovou, bílou a růžovou plsť
  • špendlíky
  • nůžky
  • 2 malé černé korálky
  • bílou, růžovou, černou a oranžovou nit a jehlu
  • stužku na poutko
  • duté vlákno nebo vatu

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Na papír si nakreslete podle obrázku tvary klobouku a nohy a vystřihněte je. Podle vzniklé šablony obkreslete na oranžovou plsť dvakrát tvar klobouku a na bílou dvakrát tvar nohy. Nebo šablony na plsť jednoduše přišpendlete. Tvary z plsti vystřihněte. Také si vystřihejte bílá kolečka na klobouk a dvě růžová kolečka na tváře.

 

Foto: Shutterstock

Bílou nití přišijte bílá kolečka na oba díly oranžového klobouku. Na jeden díl bílé nohy přišijte černou nití černé korálky jako oči a vyšijte černou pusu. Růžovou nití přišijte růžová kolečka jako tváře.

 

Foto: Shutterstock

Oba díly klobouku přiložte na sebe a oranžovou nití po obvodu drobnými stehy prošijte. Při sešívání můžete do horní části všít přeloženou stužku jako poutko. Spodní část klobouku nechte nesešitou. Sešijte i nohu, horní část rovněž ponechte nesešitou.

 

Foto: Shutterstock

Nyní obě části muchomůrky vyplňte dutým vláknem nebo vatou. Klobouk nasaďte na nohu a přišijte ho. A muchomůrka je hotová. Tip: Přizvěte k práci i děti!


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Romantický věneček z travin

Romantický věneček z travin

Luční trávy mívají krásná květenství, která se hodí na sušení a výrobu něžných květinových aranžmá. Udělejte si z nich třeba věneček zdobený barevnými květy limonek.

Celý článek

Dýně ze starých svetrů

Dýně ze starých svetrů

Podívejte se, jak snadno můžete proměnit obnošené kousky textilu v novou okouzlující dekoraci, která zútulní váš interiér. Krásné textilní dýně mohou být i milým dárkem pro vaše blízké.

Celý článek

Vytvořte si podzimní šálu

Vytvořte si podzimní šálu

Udělejte si s námi šálu z lehkého průsvitného hedvábného chiffonu, jemné merino vlny a z kučeravé vlny irských ovcí. Není to tak težké, jak by se zprvu mohlo zdát.

Celý článek