Jak vybavit pokoj pro studenta

Pokoj pro studenta by se neměl stát jen místností, ale měl by kombinovat vlastnosti obývacího pokoje, pracovny, tělocvičny a herny. jenže jak na to, když ze svého pubertálního syna nebo dcery nejste schopni dostat více, než dvě slova?

Jak na pokoj pro skoro-dospěláka? 

Ve všech záležitostech byste se měli poradit se svým dítětem: pokud je pro malé děti dostatečně snadné zjistit jejich preference, pak je situace složitější s prakticky formovanou osobností. Je dobré mu poskytnout názorné příklady a možnosti, které mu umožní vybrat si, co chce.

Každé dítě potřebuje hodně volného prostoru. Pokud malé děti potřebují hodně prostoru pro hry a různé aktivity, pak ho potřebují teenageři a studenti pro koníčky, sport a hosty.

Musíte se pokusit vyloučit zbytečné předměty: těžké závěsy, velké koberce a další věci rychle zarůstají prachem a nečistotami. Pamatovat na to, že student je sice dospělý, ale přesto dítě, které nesnáší úklid, je lepší vytvořit prostředí, které se zanáší pomaleji.

Abyste se vyhnuli zbytečnému nepořádku a zmatku v místnosti, což vyvolává vzhled nepořádku, měli byste místnost rozdělit na několik zón: v jednom rohu je postel, v jiném – pracovní kout, ve třetí – sportovní koutek, v čtvrtý – prostor pro koníčky.

Je důležité pamatovat na to, že čím je dítě starší, tím má více oblečení a touhy vypadat dobře. A pro mladého muže, a zvláště pro dívku, potřebujete spoustu místa pro uložení oblečení.

Studentský pokoj je malá kancelář

Pracoviště ve studentském pokoji by mělo být uspořádáno podle principu kanceláře. Ideálně by mělo obsahovat pohodlné křeslo, stůl s velkou plochou pro studium a práci, mnoho polic a zásuvek pro ukládání knih a hodně světla. Psací stůl je lepší umístit přímo k oknu, aby během dne byla možnost využívat výhradně přirozené světlo.

Vliv koníčků na interiér

Koníčky a zájmy mají vždy velký vliv na život každého člověka. Zvláště viditelné je to ve studentském věku. Pokud máte  například doma herního maniaka, pak je naprostou nezbytností nejen dobrý počítač, ale také ergonomická židle, u které budete mít jistotu, že z vašeho dítěte po pár hodinách hraní nebude invalida. Samozřejmostí je ale také kvalitní stůl, u kterého může vaše dítě jak studovat, tak i hrát. Příkladem jsou herní stoly pro teenagery Diablo Chairs, které splňují obě dvě kritéria.

Výběr stylu studentského pokoje

Mládež je vždy o krok napřed, má moderní a pokrokové názory na život. Nejlepší volbou do studentského pokoje proto budou moderní řešení v interiéru. Kromě minimalismu můžete zvážit možnosti, jako je loft nebo městský styl, kde jsou imitace cihel a omítky kombinovány s moderními spotřebiči, sklem a chromovými dekoračními prvky.

Aby se předešlo nepořádku, místnost by měla mít jasné vymezení do zón: pracovna, odpočinkový zóna, úložné prostory. Vyplňte každou oblast potřebným nábytkem a dovolte svému dítěti, aby do interiéru samo přidalo výzdobu. Navíc změnou svých preferencí bude moci změnit design místnosti podle svých představ. Zkuste vytvořit interiér s velkým množstvím úložných prostorů, pomůže to udržet pořádek a uvolní místo i pro malý pokoj.

Vybavení studentského pokoje rozhodně není jednoduchou záležitostí. Každý teenager je jiný a má jinou představu o svém soukromém světě. Přesto je však ještě dítě, které potřebuje občas podat pomocnou ruku. A přestavba dětského pokoje na studentský může být užitečným rodinným projektem.

 

Sponzorovaný článek


Další články

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Cítit se v zimě jako v pohádce zní moc hezky. Ale většinou nám pozitivní prožitky více či méně narušuje mrazivá teplota. Pokud vychytáme pořádné zimní oblečení a rukavice, máme úspěch téměř zaručen. Téměř. Ruce sice v teple máme, ale co naše nohy? Je to další z důležitých aspektů vedoucích k příjemně prožitému pobytu venku. Teplé zimní boty nám pomohou vytvořit ochrannou bariéru pro naše nožky, a tak se mrazem můžeme bez starostí kochat, ne trápit. Celý článek

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Pokud se chcete v koupelně cítit dobře, bude ji to chtít vybavit stylovými doplňky. To totiž mohou výrazně proměnit ráz vaší koupelny a vytvořit v ní harmonický prostor pro relaxování a pro odpočinek. Jestliže nevíte, jak koupelnu stylově zařídit, nemusíte zoufat. My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme.
Celý článek

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Podzim se již naplno ohlásil, a tak nastal nejvyšší čas na pořádné podzimní nákupy. Podívejte se na aktuální módní trendy Nike Air Max a vykročte do pochmurných dnů v těch nejstylovějších a nejpohodlnějších botách. Nabídka je skutečně pestrá a jistě si z ní vyberou ženy, muži i děti.
Celý článek