Foto: Shutterstock

3 dny bez přikládání? Užijte si pohodu s peletovými kamny

Víte, že existuje alternativa ke kamnům na dřevo? Moderním řešením jsou kamna, která spalují dřevní peletky. Sepsali jsme, v čem je jejich používání výhodné.

Válečky pelet vznikají slisováním dřevěných pilin. Jde tedy o ekologické palivo z obnovitelných zdrojů, ale na rozdíl od dřeva nabízí jednodušší a komfortnější používání.

Vhodné do kotle i do kamen

Pelety lze spalovat v kotli připojeném na otopný systém, který vytápí celý dům, a může zajišťovat i ohřev teplé vody.

Druhou možností jsou kamna na pelety, která slouží pro sezónní nebo záložní vytápění. Využijete je nejen zjara či na podzim, ale i pro zvýšení teploty a vytvoření příjemné atmosféry během zimy.

Krbová kamna na pelety vytápí především tu místnost, v níž stojí, a fungují jako designový prvek, který poutá pozornost,“ vysvětluje Ing. Roman Boczek ze společnosti OPOP.

Foto: OPOP

Automatické vytápění klidně celý víkend

Jaká je největší výhoda používání pelet? Jednoznačně to, že umožňují automatický start vytápění a následně udržování požadované teploty.

Zatímco kamna na dřevo bez přikládání vyhasnou, s peletami máte 3 dny bez práce. „Stačí naplnit integrovaný zásobník na 35 kilogramů pelet a zapnout vytápění,“ dodává Ing. Boczek z OPOP. K tomu slouží dotykový displej na kamnech a pro další nastavení můžete využívat dálkový ovladač.

Peletová kamna od OPOP mají odtahový ventilátor a řídicí jednotku, která umožňuje nastavit až pět stupňů výkonu a automaticky tím řídí chod vytápění. Kromě toho si můžete nastavit vlastní rozvrh.

Kamna na peletky: Tichý provoz a jednoduché čištění

Máte rádi pohled do hořících plamenů? Systém obtékání vzduchu kolem dvířek zaručuje, že sklo kamen OPOP zůstává čisté. Po dohoření pelet zůstává jen malé množství popela. Automaticky se ukládá do sběrné nádoby, která se snadno vynáší. Navíc se během provozu čistí hořáková miska pomocí ventilátoru.

Foto: OPOP

Design, který vám sedne

Sálání tepla do místnosti prodlužuje akumulační kámen. „V naší základní nabídce jsou dvě barvy a na objednávku další čtyři druhy kamenů. Určitě si tak vybere podle svého vkusu každý do novostavby i staršího domu,“ doplňuje Ing. Boczek.

Foto: OPOP, Shutterstock

 

Komerční prezentace

 

 


Další články

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Cítit se v zimě jako v pohádce zní moc hezky. Ale většinou nám pozitivní prožitky více či méně narušuje mrazivá teplota. Pokud vychytáme pořádné zimní oblečení a rukavice, máme úspěch téměř zaručen. Téměř. Ruce sice v teple máme, ale co naše nohy? Je to další z důležitých aspektů vedoucích k příjemně prožitému pobytu venku. Teplé zimní boty nám pomohou vytvořit ochrannou bariéru pro naše nožky, a tak se mrazem můžeme bez starostí kochat, ne trápit. Celý článek

Jak vybavit pokoj pro studenta

Jak vybavit pokoj pro studenta

Pokoj pro studenta by se neměl stát jen místností, ale měl by kombinovat vlastnosti obývacího pokoje, pracovny, tělocvičny a herny. jenže jak na to, když ze svého pubertálního syna nebo dcery nejste schopni dostat více, než dvě slova? Celý článek

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Pokud se chcete v koupelně cítit dobře, bude ji to chtít vybavit stylovými doplňky. To totiž mohou výrazně proměnit ráz vaší koupelny a vytvořit v ní harmonický prostor pro relaxování a pro odpočinek. Jestliže nevíte, jak koupelnu stylově zařídit, nemusíte zoufat. My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme.
Celý článek

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Podzim se již naplno ohlásil, a tak nastal nejvyšší čas na pořádné podzimní nákupy. Podívejte se na aktuální módní trendy Nike Air Max a vykročte do pochmurných dnů v těch nejstylovějších a nejpohodlnějších botách. Nabídka je skutečně pestrá a jistě si z ní vyberou ženy, muži i děti.
Celý článek