Venkovská idyla v kuchyni

Jaké doplňky či spotřebiče si vybrat při zařizování venkovsky laděné kuchyně, aby byly praktické, a zároveň krásně dotvářely její atmosféru? Vyberte si z našich tipů

Kuchyňské doplňky a zařízení, které připomínají dobu našich prababiček, dokážou v dnešní uspěchané době šířit kolem sebe pocit pohody a bezpečí. Pro tento styl jsou typické otevřené police, skleněné i plechové dózy, úložné košíky a závěsné náčiní.


Nezapomeňte na textil

Venkovská kuchyň se neobejde bez textilních doplňků. Látkové ubrusy, prostírání a záclonky vypadají nejlépe, pokud jsou barevně i materiálově sladěny se závěsy, sedáky či polštářky na lavici. Ubrus s veselým vzorem slepiček pochází z kolekce Fresh. (www.anglickapohoda.cz)

 


Chytré retrospotřebiče

K dotvoření stylového interiéru pomohou i nejrůznější retrospotřebiče. Ke takovým kouskům patří například multifunkční vestavná trouba značky Gorenje, která se dělá v bílém a černém provedení. Cena 11 990 Kč. (www.gorenje.cz)

 


Krása masivu

Typický charakter dokáže kuchyni vtisknout i samostatný příborník nebo prosklená kredenc. Nábytková řada Natural, do níž patří i široká kredenc, se vyrábí z masivního dřeva s přírodní kresbou. (www.interierdelart.cz)

 


Dva v jednom

Domácí bábovka nebo jablkový koláč déle vydrží na dřevěném prkénku pod skleněným poklopem. Poklop vysoký 14 cm má průměr 21 cm. Cena 707 Kč. (www.lahome.cz)

 


Stylové dózy

Porcelánové dózy s obrázky domácích zvířat jako ze starých učebnic se dají využít na uskladnění kávy, cukru nebo jiných sypkých potravin. Cena 563 Kč. (www.lahome.cz)

 


Text: Dita Fingerlandová; foto: archiv firem

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Výzdoba s vůní jehličí

Výzdoba s vůní jehličí

I jediná smrková, borová či jedlová větvička disponuje onou nenahraditelnou ingrediencí, která přičaruje do našich příbytků kouzlo Vánoc. Zakomponování do sváteční výzdoby je tak sázkou na jistotu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…