Venkovská idyla v kuchyni

Jaké doplňky či spotřebiče si vybrat při zařizování venkovsky laděné kuchyně, aby byly praktické, a zároveň krásně dotvářely její atmosféru? Vyberte si z našich tipů

Kuchyňské doplňky a zařízení, které připomínají dobu našich prababiček, dokážou v dnešní uspěchané době šířit kolem sebe pocit pohody a bezpečí. Pro tento styl jsou typické otevřené police, skleněné i plechové dózy, úložné košíky a závěsné náčiní.


Nezapomeňte na textil

Venkovská kuchyň se neobejde bez textilních doplňků. Látkové ubrusy, prostírání a záclonky vypadají nejlépe, pokud jsou barevně i materiálově sladěny se závěsy, sedáky či polštářky na lavici. Ubrus s veselým vzorem slepiček pochází z kolekce Fresh. (www.anglickapohoda.cz)

 


Chytré retrospotřebiče

K dotvoření stylového interiéru pomohou i nejrůznější retrospotřebiče. Ke takovým kouskům patří například multifunkční vestavná trouba značky Gorenje, která se dělá v bílém a černém provedení. Cena 11 990 Kč. (www.gorenje.cz)

 


Krása masivu

Typický charakter dokáže kuchyni vtisknout i samostatný příborník nebo prosklená kredenc. Nábytková řada Natural, do níž patří i široká kredenc, se vyrábí z masivního dřeva s přírodní kresbou. (www.interierdelart.cz)

 


Dva v jednom

Domácí bábovka nebo jablkový koláč déle vydrží na dřevěném prkénku pod skleněným poklopem. Poklop vysoký 14 cm má průměr 21 cm. Cena 707 Kč. (www.lahome.cz)

 


Stylové dózy

Porcelánové dózy s obrázky domácích zvířat jako ze starých učebnic se dají využít na uskladnění kávy, cukru nebo jiných sypkých potravin. Cena 563 Kč. (www.lahome.cz)

 


Text: Dita Fingerlandová; foto: archiv firem

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Před více než deseti lety se Dana Soukupová vyučila u mistra dráteníka. Dnes v její dílně v Ostromeči na Domažlicku vznikají nejen repliky starých výrobků, ale i autorská díla. Na zakázku tvoří snad nejraději a nepřestává ji těšit, že je o její práci zájem. Její výrobky si díky své jedinečnosti našly kupce nejen v mnoha evropských zemích, ale i v Americe, Číně, Japonsku nebo Rusku.

Celý článek

Zábradlí z provazu

Zábradlí z provazu

Zábradlí zhotovené z provazu či ze sítě může spolehlivě nahradit to klasické dřevěné či kovové. Toto netradiční řešení působí stylově a lze z něj udělat jedinečný interiérový doplněk.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.