Venkovská idyla v kuchyni

Jaké doplňky či spotřebiče si vybrat při zařizování venkovsky laděné kuchyně, aby byly praktické, a zároveň krásně dotvářely její atmosféru? Vyberte si z našich tipů

Kuchyňské doplňky a zařízení, které připomínají dobu našich prababiček, dokážou v dnešní uspěchané době šířit kolem sebe pocit pohody a bezpečí. Pro tento styl jsou typické otevřené police, skleněné i plechové dózy, úložné košíky a závěsné náčiní.


Nezapomeňte na textil

Venkovská kuchyň se neobejde bez textilních doplňků. Látkové ubrusy, prostírání a záclonky vypadají nejlépe, pokud jsou barevně i materiálově sladěny se závěsy, sedáky či polštářky na lavici. Ubrus s veselým vzorem slepiček pochází z kolekce Fresh. (www.anglickapohoda.cz)

 


Chytré retrospotřebiče

K dotvoření stylového interiéru pomohou i nejrůznější retrospotřebiče. Ke takovým kouskům patří například multifunkční vestavná trouba značky Gorenje, která se dělá v bílém a černém provedení. Cena 11 990 Kč. (www.gorenje.cz)

 


Krása masivu

Typický charakter dokáže kuchyni vtisknout i samostatný příborník nebo prosklená kredenc. Nábytková řada Natural, do níž patří i široká kredenc, se vyrábí z masivního dřeva s přírodní kresbou. (www.interierdelart.cz)

 


Dva v jednom

Domácí bábovka nebo jablkový koláč déle vydrží na dřevěném prkénku pod skleněným poklopem. Poklop vysoký 14 cm má průměr 21 cm. Cena 707 Kč. (www.lahome.cz)

 


Stylové dózy

Porcelánové dózy s obrázky domácích zvířat jako ze starých učebnic se dají využít na uskladnění kávy, cukru nebo jiných sypkých potravin. Cena 563 Kč. (www.lahome.cz)

 


Text: Dita Fingerlandová; foto: archiv firem

Další články

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Život vždycky nemusí být tak zrychlený, jak se nám na první pohled zdá. Platí to třeba pro kurzy řezbářství Magmé. Když vejdete do dílny, ocitnete se v tak trochu jiném světě. Voní to tu dřevem a panuje tu příjemná atmosféra.

Celý článek

Koupelna ve venkovském stylu

Koupelna ve venkovském stylu

Ve venkovských chalupách obvykle koupelna s teplou vodou nebývala a k jejímu vybudování na chalupě přímo vybízejí nevyužívané hospodářské prostory. Přestavba chlívku či komory na koupelnu však má své zádrhele.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.