Věneček na dveře

Ze zelených větviček, například túje či jiné stálezelené dřeviny, si můžete snadno vytvořit jednoduchý věneček a ozdobit si s ním vchodové dveře.

Budete potřebovat

  • zelené větvičky
  • nůžky
  • silnější drát nebo pružnou větvičku
  • vázací drátek
  • drobné ozdoby či dekorace na drátku
  • ozdobnou stuhu
  • univerzální lepidlo

 

postup

 

1 Zelené větvičky si nastříhejte na menší snítky a ty pak jednu po druhé (v jednom směru) postupně vázacím drátkem připevňujte na silnější drát (například floristický) nebo na pružnou větvičku, kterou je možné stočit do kruhu.

 

 

2 Tímto způsobem navazujte větvičky po celé délce drátku, dokud nemá budoucí věneček správnou velikost. Konce pak k sobě svažte drátkem a zakryjte ozdobnou stužkou, kterou přes místo spoje obtočíte a slepíte.

 

 

3 Pod stužku pak po obou stranách provlékněte drobné ozdoby či dekorace připevněné na drátku. Můžete je buď zakoupit, nebo si je vytvořit upevněním na drátek. také můžete pod stužku zapíchnout větvičky s přírodninami.

 

 

4 Z ozdobné stuhy uvažte pěknou mašli a nalepte ji nebo drátkem připevněte mezi ozdoby. Nyní už jen stačí pověsit hotový věneček na dveře nebo mu najít jiné vhodné místo.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek