Pestrý plstěný náhrdelník

Ozdoby a doplňky z vlny mohou mít mnoho variant, protože si můžete vytvořit prvky rozmanitých tvarů i barev. Třeba jako korále v tomto veselém náhrdelníku.

Budete potřebovat

  • česané ovčí rouno
  • mýdlo
  • bublinkovou fólii
  • podložku na sushi
  • řezák
  • konvičku
  • jehlu a nit
  • malé a velké skleněné korále

 

Postup

 

1 Vytvořte si plstěné korálky různých barev. Postupujte při tom podle návodu z minulého týdne. Udělejte si několik barevných válečků.

 

2 Hotové plstěné válečky pak ostrým řezákem nakrájejte.

 

3 Vzniknou vám tak různě barevné a různě velké spirálky.

 

4 Dále si připravte plstěné kužele, které jste odřízli na obou koncích válečků.

 

5 Na náhrdelník můžete použít i plstěné korálky, jejichž postup najdete v Rozmarýně 10/2017. Kdo tento postup nemá, může korálky nahradit jakýmikoli jinými.

 

6 Navlékněte si do jehly pevnou nit potřebné délky. Korálky vyskládejte vedle sebe. Nejprve navlékněte drobné korálky délky 15–20 cm. Tato část bude později za krkem.

 

7 Poté začněte navlékat (prošívat) plstěné korále, doplněné o drobné, ale i výrazné skleněné korálky. Na konec opět navlékněte drobné korálky. Na koncích je zavažte na uzlík nebo připevněte zapínání.

 

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek