Pestrý plstěný náhrdelník

Ozdoby a doplňky z vlny mohou mít mnoho variant, protože si můžete vytvořit prvky rozmanitých tvarů i barev. Třeba jako korále v tomto veselém náhrdelníku.

Budete potřebovat

  • česané ovčí rouno
  • mýdlo
  • bublinkovou fólii
  • podložku na sushi
  • řezák
  • konvičku
  • jehlu a nit
  • malé a velké skleněné korále

 

Postup

 

1 Vytvořte si plstěné korálky různých barev. Postupujte při tom podle návodu z minulého týdne. Udělejte si několik barevných válečků.

 

2 Hotové plstěné válečky pak ostrým řezákem nakrájejte.

 

3 Vzniknou vám tak různě barevné a různě velké spirálky.

 

4 Dále si připravte plstěné kužele, které jste odřízli na obou koncích válečků.

 

5 Na náhrdelník můžete použít i plstěné korálky, jejichž postup najdete v Rozmarýně 10/2017. Kdo tento postup nemá, může korálky nahradit jakýmikoli jinými.

 

6 Navlékněte si do jehly pevnou nit potřebné délky. Korálky vyskládejte vedle sebe. Nejprve navlékněte drobné korálky délky 15–20 cm. Tato část bude později za krkem.

 

7 Poté začněte navlékat (prošívat) plstěné korále, doplněné o drobné, ale i výrazné skleněné korálky. Na konec opět navlékněte drobné korálky. Na koncích je zavažte na uzlík nebo připevněte zapínání.

 

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Krásné a vděčné pelargonie

Krásné a vděčné pelargonie

Pelargonie neboli muškáty stále patří k nejoblíbenějším květinám do truhlíků. Za staletí byly vyšlechtěné k naprosté dokonalosti, a tak si lze vybírat z nekonečného množství barev a variant.

Celý článek

Aranžmá s tulipány

Aranžmá s tulipány

Milujete tulipány? Vytvořte si z nich jarní dekoraci na stůl a užijte si jejich krásy do sytosti. Můžete je také krásně zkombinovat s pastelově růžovými karafiáty.

Celý článek

Jarní květinové dekorace

Jarní květinové dekorace

Nejkrásnější dekorací do bytu, na balkón či do zahrady jsou živé květy. Na jaře je všude k dostání spousta cibulovin a dalších květů. Jak si je doma zasadit, aby jejich krása vynikla?

Celý článek

Přečtěte si

Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště

www.chatar-chalupar.cz

Dřevo je pro konstrukci schodů materiálem veskrze tradičním, který má i v současnosti stále co nabídnout. Velké oblibě se těší především v chalupách, venkovských domech a dřevostavbách.