Pestrý plstěný náhrdelník

Ozdoby a doplňky z vlny mohou mít mnoho variant, protože si můžete vytvořit prvky rozmanitých tvarů i barev. Třeba jako korále v tomto veselém náhrdelníku.

Budete potřebovat

  • česané ovčí rouno
  • mýdlo
  • bublinkovou fólii
  • podložku na sushi
  • řezák
  • konvičku
  • jehlu a nit
  • malé a velké skleněné korále

 

Postup

 

1 Vytvořte si plstěné korálky různých barev. Postupujte při tom podle návodu z minulého týdne. Udělejte si několik barevných válečků.

 

2 Hotové plstěné válečky pak ostrým řezákem nakrájejte.

 

3 Vzniknou vám tak různě barevné a různě velké spirálky.

 

4 Dále si připravte plstěné kužele, které jste odřízli na obou koncích válečků.

 

5 Na náhrdelník můžete použít i plstěné korálky, jejichž postup najdete v Rozmarýně 10/2017. Kdo tento postup nemá, může korálky nahradit jakýmikoli jinými.

 

6 Navlékněte si do jehly pevnou nit potřebné délky. Korálky vyskládejte vedle sebe. Nejprve navlékněte drobné korálky délky 15–20 cm. Tato část bude později za krkem.

 

7 Poté začněte navlékat (prošívat) plstěné korále, doplněné o drobné, ale i výrazné skleněné korálky. Na konec opět navlékněte drobné korálky. Na koncích je zavažte na uzlík nebo připevněte zapínání.

 

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Život vždycky nemusí být tak zrychlený, jak se nám na první pohled zdá. Platí to třeba pro kurzy řezbářství Magmé. Když vejdete do dílny, ocitnete se v tak trochu jiném světě. Voní to tu dřevem a panuje tu příjemná atmosféra.

Celý článek

Koupelna ve venkovském stylu

Koupelna ve venkovském stylu

Ve venkovských chalupách obvykle koupelna s teplou vodou nebývala a k jejímu vybudování na chalupě přímo vybízejí nevyužívané hospodářské prostory. Přestavba chlívku či komory na koupelnu však má své zádrhele.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.