Kamenné svícny

Svícny z kamínků, které jste si v létě nasbírali u vody, pro vás můžou být krásnou a užitečnou vzpomínkou na volné dny. Vytvořte si je spolu s námi a rozsviťte si večer.

Budete potřebovat

  • ploché kameny
  • lepidlo na kámen
  • svíčky

Postup

1 Vyberte si velký základní kámen a dejte na něj dostatečné množství lepidla.

 

2 Druhý kámen položte šikmo přes první.

 

3 Postupujte od největších kamenů po nejmenší. Stále přidávejte lepidlo. Střídejte barvy kamenů.

 

4 Svícen nechte dobře zaschnout a na vršek dejte svíčku.

 

5 Pokud chcete vytvořit vysoký svícen, potřebujete velkou a rovnou základnu. Kameny lepte tak, aby byly vodorovně. Případně si můžete pomoci vložením menšího kamínku. Hezčí ale je, pokud vyrovnáte kameny bez podkládání. Je to jako hra na kraji potoka nebo moře, kdy skládáte kamenné věže, aby byly stabilní i bez lepidla.

 

6 Tímto postupem si můžete vytvořit větší množství různě velkých svícnů a umístit je vedle sebe.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…