Kamenné svícny

Svícny z kamínků, které jste si v létě nasbírali u vody, pro vás můžou být krásnou a užitečnou vzpomínkou na volné dny. Vytvořte si je spolu s námi a rozsviťte si večer.

Budete potřebovat

  • ploché kameny
  • lepidlo na kámen
  • svíčky

Postup

1 Vyberte si velký základní kámen a dejte na něj dostatečné množství lepidla.

 

2 Druhý kámen položte šikmo přes první.

 

3 Postupujte od největších kamenů po nejmenší. Stále přidávejte lepidlo. Střídejte barvy kamenů.

 

4 Svícen nechte dobře zaschnout a na vršek dejte svíčku.

 

5 Pokud chcete vytvořit vysoký svícen, potřebujete velkou a rovnou základnu. Kameny lepte tak, aby byly vodorovně. Případně si můžete pomoci vložením menšího kamínku. Hezčí ale je, pokud vyrovnáte kameny bez podkládání. Je to jako hra na kraji potoka nebo moře, kdy skládáte kamenné věže, aby byly stabilní i bez lepidla.

 

6 Tímto postupem si můžete vytvořit větší množství různě velkých svícnů a umístit je vedle sebe.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Jemné drátkování

Jemné drátkování

Máte chuť si vyzkoušet tuto originální techniku, při které se také pracuje s drátem, ale nepotřebujete tolik síly? Podle postupů krok za krokem, které pro vás připravila Laděna Hejzlarová, to jistě hravě zvládnete.

Celý článek

Růže z juty

Růže z juty

Vytvořte si s námi květinové aranžmá, které vám zaručeně neuvadne a budete se z něj moci těšit třeba celý rok. Jeho základem jsou atraktivní růže z přírodního textilu.

Celý článek

Přáníčka s krajkami

Přáníčka s krajkami

Překvapte své přátele a blízké vlastnoručně vyrobenými vánočními přáníčky. Můžete je jednoduše udělat z jakýchkoli zajímavých dekoračních papírů, za pomoci raznic.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.