Miska z kamínků

Nasbírejte si na procházce drobné barevné kamínky. Můžete si z nich snadno udělat praktickou a zajímavou misku. Kamínky by měly mít zhruba stejnou velikost a tvar.

Budete potřebovat:

  • plastovou misku
  • montážní lepidlo
  • barevné kulaté kamínky
  • spárovací maltu
  • lak na kámen
  • plastovou misku a lžičku
  • hadřík
  • štětec

Postup:

1. S pomocí pistole vymáčkněte na misku menší množství lepidla.

 

2. Na lepidlo postupně přikládejte kamínky, těsně jeden vedle druhého.

 

3. Lepidlo nanášejte jen v takovém množství, na kolik jste schopni najednou nalepit kamínků. Při větší misce práce vyžaduje více trpělivosti i přestávky.

 

4. Po úplném zaschnutí lepidla (asi 24 hodin) naneste na misku řidší spárovací maltu tak, aby dobře zatekla mezi kamínky. Dělejte to postupně, protože směs stéká. Po zaschnutí jedné poloviny misky ji naneste na druhou polovinu. Stejně postupujte i zvenčí misky.

 

5. Po mírném zaschnutí spárovací malty kamínky otřete vlhkým hadříkem a po jejím úplném zaschnutí je suchým hadříkem dočistěte.

 

6. Druhý den, kdy je již spárovací malta dobře vyschlá, misku natřete lakem na kámen, abyste oživili barevnost kamínků a dosáhli mírného lesku.

 

Tip
Pokud chcete mít misku ještě zajímavější, nastříkejte ji zlatou metalickou barvou ve spreji.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Jemné drátkování

Jemné drátkování

Máte chuť si vyzkoušet tuto originální techniku, při které se také pracuje s drátem, ale nepotřebujete tolik síly? Podle postupů krok za krokem, které pro vás připravila Laděna Hejzlarová, to jistě hravě zvládnete.

Celý článek

Růže z juty

Růže z juty

Vytvořte si s námi květinové aranžmá, které vám zaručeně neuvadne a budete se z něj moci těšit třeba celý rok. Jeho základem jsou atraktivní růže z přírodního textilu.

Celý článek

Přáníčka s krajkami

Přáníčka s krajkami

Překvapte své přátele a blízké vlastnoručně vyrobenými vánočními přáníčky. Můžete je jednoduše udělat z jakýchkoli zajímavých dekoračních papírů, za pomoci raznic.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.