Hravý věšák

Netradiční věšák, který se hodí do koupelny, chodby či dětského pokoje, si snadno můžete vyrobit s kulatých dřevěných tyčí. Stačí je nařezat na různé délky a slepit do pěkného tvaru.

Budete potřebovat

  • dřevěné tyče s kulatým průměrem 15, 20 a 35 mm, délka každé cca 100–150 cm
  • přímočarou pilu
  • brusnou houbičku
  • bílou barvu (např. Aquadecol)
  • lepidlo na dřevo (např. Pattex Wood)
  • lak ve spreji bezbarvý matný (např. Dupli Color Aqua)

 

postup:

1. Tyče nařezejte na různé délky od 2 do 8 cm.

 

2. Hrany přebruste, aby nebyly ostré.

 

3. Malé válečky naskládejte do požadované kompozice, například jako v našem případě do tvaru oblaku. Konce některých válečků natřete bílou barvou, je třeba natřít 2–3 vrstvy barvy.

 

4. Po uschnutí barvy k sobě válečky postupně slepujte. Lepte na etapy. Když první sestava uschne, přilepte další válečky. Lepidla dávejte málo, aby ho nebylo vidět.

 

5. Po slepení celé sestavy otočte věšák dnem vzhůru a lepidlo nakapte na spoje i zespodu, aby byly spoje válečků pevnější.

 

6. Po úplném vytvrzení lepidla, nejlépe druhý den, věšák nalakujte lakem ve spreji, aby byly dřevěné části odolné vůči zašpinění. Do stěny zatlučte dva hřebíky a na ně věšák zavěste v místech, kde má mezi válečky mezery.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…