Sovička na zeď

Dekorativní sovička může zdobit třeba stěnu dětského pokoje. Podle následujícího návodu ji vyrobíte snadno a rychle.

Co budete potřebovat:

  • Několik různobarevných pruhů pevnější látky
  • jutový provázek
  • nůžky
  • šicí stroj
  • oboustrannou lepicí pásku na textil
  • stuhy
  • šišky
  • dřevěné korálky

postup


Z pevnějšího kusu látky vystřihněte přední i zadní díl těla sovičky, oči, zobáček a kolečka na bříško.

 


Na přední díl přišijte oči a kroužky na bříško. Zobáček a panenky do oček přilepte oboustrannou lepicí páskou na textil.

 


Při sešívání předního a zadního dílu těla všijte nad očima a pod bříškem jutový provázek ve tvaru smyčky. Do spodního očka protáhněte provázek, ozdobte ho korálky a mašličkami ze stuhy, na oba konce jutového provázku přivažte šišky.

 

 


Realizace, text a foto: Jana Ježková

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.