Věnec s šípky

Velice efektní jsou věnce zdobené rudými šípky a dalšími výraznými bobulemi, například jeřabinami. Doplňte je suchými květy a listy a získáte tak originální ozdobu.

Budete potřebovat

  • proutěný základ věnce nebo pružné proutky
  • vázací drátek nebo režnou nit
  • větvičky se zralými šípky, jeřabinami nebo jinými bobulemi
  • sušená květenství hortenzie a jiné vhodné suché květy
  • suché listy, např. z dubu
  • nůžky
  • přírodní provázek

 

 

postup

 

 

 

1 Použijte hotový proutěný korpus na věnec nebo si ho vytvořte z pružných proutků, které pevně svážete do kruhu vázacím drátkem. Připravte si větvičky s bobulemi a další přírodniny, kterými chcete věnec ozdobit.

 

 

 

2 Jednotlivé větvičky s šípky a bobulemi jeřabin na věnec připevňujte režnou nití nebo vázacím drátkem, omotávejte korpus kolem dokola. Střídejte bobule se suchými květy.

 

 

 

3 Dozdobte věnec suchými listy, květy a dalšími vhodnými přírodninami. Zapíchněte je na místa, která zůstala holá, aby věnec působil bohatě. Pokud chcete věnec zavěsit, uvažte na něj poutko z přírodního provázku.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Majka Wichnerová: Stačí mi jen hřebík a sádra

Majka Wichnerová: Stačí mi jen hřebík a sádra

Když se procházíte po zahradě akademické sochařky Majky Wichnerové, připadáte si, jako byste byli součástí výtvarného díla. V břečťanu sedí drobná soška mladé dívky, o pár kroků dál stojí Golem a jsou tu i skulptury fenyklu. I tenhle s láskou opečovávaný kus zeleně je dokladem jejího celoživotního díla. Přestože značnou část svého života prožila v emigraci, ve vesnici nedaleko Rožďalovic se cítí doma.

Celý článek

Zdobení provázkem

Zdobení provázkem

Z lahve můžete jen pomocí provázku a uzlíků vyrobit nevšední vázu, zrcadlu dát neobvyklý rám… Stačí málo a staré nebo nepotřebné věci proměníte v moderní stylové kousky.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.