Věnec s šípky

Velice efektní jsou věnce zdobené rudými šípky a dalšími výraznými bobulemi, například jeřabinami. Doplňte je suchými květy a listy a získáte tak originální ozdobu.

Budete potřebovat

  • proutěný základ věnce nebo pružné proutky
  • vázací drátek nebo režnou nit
  • větvičky se zralými šípky, jeřabinami nebo jinými bobulemi
  • sušená květenství hortenzie a jiné vhodné suché květy
  • suché listy, např. z dubu
  • nůžky
  • přírodní provázek

 

 

postup

 

 

 

1 Použijte hotový proutěný korpus na věnec nebo si ho vytvořte z pružných proutků, které pevně svážete do kruhu vázacím drátkem. Připravte si větvičky s bobulemi a další přírodniny, kterými chcete věnec ozdobit.

 

 

 

2 Jednotlivé větvičky s šípky a bobulemi jeřabin na věnec připevňujte režnou nití nebo vázacím drátkem, omotávejte korpus kolem dokola. Střídejte bobule se suchými květy.

 

 

 

3 Dozdobte věnec suchými listy, květy a dalšími vhodnými přírodninami. Zapíchněte je na místa, která zůstala holá, aby věnec působil bohatě. Pokud chcete věnec zavěsit, uvažte na něj poutko z přírodního provázku.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Pokojové mini skleníky

Pokojové mini skleníky

Interiérové mini skleníky jsou nejen krásnou dekorací, ale umí pokojovým rostlinám či bylinkám poskytnout i teplejší a vlhčí mikroklima. Jejich podoby jsou různé. Mohou být jednoduché, romanticky zdobné i moderní s osvětlením a dálkovým ovládáním.

Celý článek

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Materiál ke své práci shání pouze v ověřených koželužnách a nejraději pracuje s hovězí kůží. Precizně provedená práce je na ručně zhotovených kožedělných výrobcích Arnošta Möllera vidět na první pohled. Nahlédněte spolu s námi do jeho dílny v Ohrazenicích u Turnova, kde vznikají peněženky, opasky, pouzdra i dámské kabelky.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.