Věnec s šípky

Velice efektní jsou věnce zdobené rudými šípky a dalšími výraznými bobulemi, například jeřabinami. Doplňte je suchými květy a listy a získáte tak originální ozdobu.

Budete potřebovat

  • proutěný základ věnce nebo pružné proutky
  • vázací drátek nebo režnou nit
  • větvičky se zralými šípky, jeřabinami nebo jinými bobulemi
  • sušená květenství hortenzie a jiné vhodné suché květy
  • suché listy, např. z dubu
  • nůžky
  • přírodní provázek

 

 

postup

 

 

 

1 Použijte hotový proutěný korpus na věnec nebo si ho vytvořte z pružných proutků, které pevně svážete do kruhu vázacím drátkem. Připravte si větvičky s bobulemi a další přírodniny, kterými chcete věnec ozdobit.

 

 

 

2 Jednotlivé větvičky s šípky a bobulemi jeřabin na věnec připevňujte režnou nití nebo vázacím drátkem, omotávejte korpus kolem dokola. Střídejte bobule se suchými květy.

 

 

 

3 Dozdobte věnec suchými listy, květy a dalšími vhodnými přírodninami. Zapíchněte je na místa, která zůstala holá, aby věnec působil bohatě. Pokud chcete věnec zavěsit, uvažte na něj poutko z přírodního provázku.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek