Koupadlo z listu rebarbory

Při péči o peří používají mnozí ptáci i koupadla s pískem. Můžete tedy vyrobit rovnou dvě – jedno na vodu a druhé na jemný písek.

Materiál:

  • Sáček hotové směsi na beton z hobby prodejny
  • písek
  • rebarborový list
  • gumové rukavice
  • 2 plastové folie
  • kbelík
  • velký kbelík na rozmíchání
  • tyčka na míchání
  • zednická lžíce
  • špachtle a kartáč

 

Připravte si plány a potřebný materiál na stůl, podlahu, terasu nebo kamkoli jinam, kde se chcete pustit do práce. Na plastovou folii navršte hromádku písku a přiložte na ni list rebarbory. Pokud je už trochu zavadlý, snadněji se přizpůsobí.
List potřete olejem – díky to mu ho později snáze oddělíte od betonu.

Hotovou směs na beton rozmíchejte ve starším kbelíku podle návodu na obalu.

Navlékněte si rukavice a navrstvěte na kopeček písku a list asi dvoucentimetrovou vrstvu betonu tak, aby byl list všude zakrytý. Poté beton lehce přitiskněte, abyste odstranili případné vzduchové bubliny. Nakonec vše uhlaďte zednickou lžící nebo špachtlí. Okraje zaoblete.

Nahoru položte druhou plastovou folii – beton potřebuje dva dny, aby pořádně ztvrdl. Potom misku z hromádky písku zvedněte, vykartáčujte přebytečný písek a odstraňte rebarborový list.

Vše důkladně opláchněte, naplňte čistou vodou a umístěte do zahrady na slunné a ze všech stran otevřené místo – koupadlo je k dispozici pro první návštěvníky. Vodu je třeba každý den vyměňovat.

Tip
Místo rebarbory můžete použít i listy jiných rostlin, staré krajkové dečky nebo – jako opravdoví puristé – vůbec nic.


Návody jsme převzali z knihy: Stavíme ptačí budky, krmítka a koupadla
Vydala: Grada, www.grada.cz

 


Text a foto: nakladatelství Grada

Další články

Nenáročná rdesna

Nenáročná rdesna

Máte štěstí, že máte zahradu blízko potoka, nebo jí voda přímo protéká? Pokud přemýšlíte, jak přirozeně zpevnit či pokrýt jeho břehy, mohla by vám pomoci skromná, a přitom krásná rdesna.

Celý článek

Ozdobná koule s tújí

Ozdobná koule s tújí

Nevíte, co s ostříhanými větvičkami tújí? Použijte je k výrobě této jednoduché dekorace. Budete ji mít hotovou za chvilku a může vám zdobit stůl celou zimu.

Celý článek

​ Krabičky na karty

​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

Celý článek

Hruškové mlsání

Hruškové mlsání

Dopřejte si sladkou tečku za podzimním menu v podobě hruškového koláče, muffinu nebo slaďoučké pečené hrušky. Určitě si trochu toho ovocného mlsání zasloužíte!

Celý článek

Přečtěte si

Na statku v České Kanadě

Na statku v České Kanadě

www.chatar-chalupar.cz

Projíždíte-li Radíkovem, nemůžete si nevšimnout krásně opraveného statku se zdobenými zelenobílými vraty. Srdce každého milovníka dobře udělaných rekonstrukcí však zaplesá i uvnitř.

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

www.peknebydleni.cz

Zdálo by se, že u bydlení nás už nic nemůže překvapit. Mění se sice technologie konstrukcí, vyvíjí se životní styl, zdokonalují se domácí spotřebiče, ale podstata zůstává stejná, stále potřebujeme prostory pro spaní, hygienu, vaření a stolování, odpočinek a vzájemnou komunikaci. Ale všechno může vypadat i jinak…