Koupadlo z listu rebarbory

Při péči o peří používají mnozí ptáci i koupadla s pískem. Můžete tedy vyrobit rovnou dvě – jedno na vodu a druhé na jemný písek.

Materiál:

  • Sáček hotové směsi na beton z hobby prodejny
  • písek
  • rebarborový list
  • gumové rukavice
  • 2 plastové folie
  • kbelík
  • velký kbelík na rozmíchání
  • tyčka na míchání
  • zednická lžíce
  • špachtle a kartáč

 

Připravte si plány a potřebný materiál na stůl, podlahu, terasu nebo kamkoli jinam, kde se chcete pustit do práce. Na plastovou folii navršte hromádku písku a přiložte na ni list rebarbory. Pokud je už trochu zavadlý, snadněji se přizpůsobí.
List potřete olejem – díky to mu ho později snáze oddělíte od betonu.

Hotovou směs na beton rozmíchejte ve starším kbelíku podle návodu na obalu.

Navlékněte si rukavice a navrstvěte na kopeček písku a list asi dvoucentimetrovou vrstvu betonu tak, aby byl list všude zakrytý. Poté beton lehce přitiskněte, abyste odstranili případné vzduchové bubliny. Nakonec vše uhlaďte zednickou lžící nebo špachtlí. Okraje zaoblete.

Nahoru položte druhou plastovou folii – beton potřebuje dva dny, aby pořádně ztvrdl. Potom misku z hromádky písku zvedněte, vykartáčujte přebytečný písek a odstraňte rebarborový list.

Vše důkladně opláchněte, naplňte čistou vodou a umístěte do zahrady na slunné a ze všech stran otevřené místo – koupadlo je k dispozici pro první návštěvníky. Vodu je třeba každý den vyměňovat.

Tip
Místo rebarbory můžete použít i listy jiných rostlin, staré krajkové dečky nebo – jako opravdoví puristé – vůbec nic.


Návody jsme převzali z knihy: Stavíme ptačí budky, krmítka a koupadla
Vydala: Grada, www.grada.cz

 


Text a foto: nakladatelství Grada

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek