Koupadlo z listu rebarbory

Při péči o peří používají mnozí ptáci i koupadla s pískem. Můžete tedy vyrobit rovnou dvě – jedno na vodu a druhé na jemný písek.

Materiál:

  • Sáček hotové směsi na beton z hobby prodejny
  • písek
  • rebarborový list
  • gumové rukavice
  • 2 plastové folie
  • kbelík
  • velký kbelík na rozmíchání
  • tyčka na míchání
  • zednická lžíce
  • špachtle a kartáč

 

Připravte si plány a potřebný materiál na stůl, podlahu, terasu nebo kamkoli jinam, kde se chcete pustit do práce. Na plastovou folii navršte hromádku písku a přiložte na ni list rebarbory. Pokud je už trochu zavadlý, snadněji se přizpůsobí.
List potřete olejem – díky to mu ho později snáze oddělíte od betonu.

Hotovou směs na beton rozmíchejte ve starším kbelíku podle návodu na obalu.

Navlékněte si rukavice a navrstvěte na kopeček písku a list asi dvoucentimetrovou vrstvu betonu tak, aby byl list všude zakrytý. Poté beton lehce přitiskněte, abyste odstranili případné vzduchové bubliny. Nakonec vše uhlaďte zednickou lžící nebo špachtlí. Okraje zaoblete.

Nahoru položte druhou plastovou folii – beton potřebuje dva dny, aby pořádně ztvrdl. Potom misku z hromádky písku zvedněte, vykartáčujte přebytečný písek a odstraňte rebarborový list.

Vše důkladně opláchněte, naplňte čistou vodou a umístěte do zahrady na slunné a ze všech stran otevřené místo – koupadlo je k dispozici pro první návštěvníky. Vodu je třeba každý den vyměňovat.

Tip
Místo rebarbory můžete použít i listy jiných rostlin, staré krajkové dečky nebo – jako opravdoví puristé – vůbec nic.


Návody jsme převzali z knihy: Stavíme ptačí budky, krmítka a koupadla
Vydala: Grada, www.grada.cz

 


Text a foto: nakladatelství Grada

Další články

Vřesové dekorace

Vřesové dekorace

Keříky vřesu v květináči nebo truhlíku vám mohou zkrášlit nejen balkon, terasu či okenní parapet, ale můžete si z nich udělat i něžné dekorace do interiéru.

Celý článek

Vyřezávané a ryté dýně

Vyřezávané a ryté dýně

Jak si vyřezat klasickou halloweenskou lucernu s obličejem? Přinášíme vám jednoduchý postup a také několik tipů na zdobení dýní s pomocí nože, dláta nebo rydla.

Celý článek

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Veselé tvoření z plsti

Veselé tvoření z plsti

Podzim hýří veselými barvami. Tak se jimi nechte inspirovat a pusťte se do hravého tvoření z dekorační plsti. Ušijte si z ní třeba ozdobu v podobě dýně nebo halloweenské příšerky pro děti.

Celý článek

Přečtěte si