Koupadlo z listu rebarbory

Při péči o peří používají mnozí ptáci i koupadla s pískem. Můžete tedy vyrobit rovnou dvě – jedno na vodu a druhé na jemný písek.

Materiál:

  • Sáček hotové směsi na beton z hobby prodejny
  • písek
  • rebarborový list
  • gumové rukavice
  • 2 plastové folie
  • kbelík
  • velký kbelík na rozmíchání
  • tyčka na míchání
  • zednická lžíce
  • špachtle a kartáč

 

Připravte si plány a potřebný materiál na stůl, podlahu, terasu nebo kamkoli jinam, kde se chcete pustit do práce. Na plastovou folii navršte hromádku písku a přiložte na ni list rebarbory. Pokud je už trochu zavadlý, snadněji se přizpůsobí.
List potřete olejem – díky to mu ho později snáze oddělíte od betonu.

Hotovou směs na beton rozmíchejte ve starším kbelíku podle návodu na obalu.

Navlékněte si rukavice a navrstvěte na kopeček písku a list asi dvoucentimetrovou vrstvu betonu tak, aby byl list všude zakrytý. Poté beton lehce přitiskněte, abyste odstranili případné vzduchové bubliny. Nakonec vše uhlaďte zednickou lžící nebo špachtlí. Okraje zaoblete.

Nahoru položte druhou plastovou folii – beton potřebuje dva dny, aby pořádně ztvrdl. Potom misku z hromádky písku zvedněte, vykartáčujte přebytečný písek a odstraňte rebarborový list.

Vše důkladně opláchněte, naplňte čistou vodou a umístěte do zahrady na slunné a ze všech stran otevřené místo – koupadlo je k dispozici pro první návštěvníky. Vodu je třeba každý den vyměňovat.

Tip
Místo rebarbory můžete použít i listy jiných rostlin, staré krajkové dečky nebo – jako opravdoví puristé – vůbec nic.


Návody jsme převzali z knihy: Stavíme ptačí budky, krmítka a koupadla
Vydala: Grada, www.grada.cz

 


Text a foto: nakladatelství Grada

Další články

Levandulová inspirace

Levandulová inspirace

Milujete levanduli? Pusťte se do jejího pěstování, nebo si ji pořiďte sušenou. Je krásná, pomůže vám relaxovat a navodit pocit klidu a pohody.

Celý článek

Namnožte si levanduli

Namnožte si levanduli

Pečovat o levanduli zvládne každý. Můžete si ji vypěstovat ze semínek, nebo jednodušeji z takzvaných řízků. Poradíme vám, jak na to.

Celý článek

Věnec z kulatých bodláků

Věnec z kulatých bodláků

Bělotrn modrý, kterému se také říká kulatý bodlák, roste běžně na loukách, ale pěstuje se i jako okrasná trvalka. Kvete od července do září, a tak si ještě ne zcela rozkvetlé modrofialové květy nezapomeňte nasušit, abyste si z nich mohli vytvořit pěkný věnec.

Celý článek

Suvenýr z Portugalska? Korek!

Suvenýr z Portugalska? Korek!

Chystáte se na dovolenou k moři? Pokud zamíříte do Portugalska, pak se nejspíš setkáte se zdejším tradičním řemeslem – zpracováním korku. Co všechno se z něj dá vyrobit? Vydejte se s námi na výlet.

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.