Velikonoční hnízda

Na svátečním stole vyniknou dekorace z vajíček naaranžovaných do pěkného hnízda. Můžete ho udělat i z obyčejné ošatky vystlané mechem nebo z pružných větviček a jarních proutků.


Z větviček
Hnízdečko si můžete umotat například z větviček, které odstraníte z keřů a stromů při jarním sestřihu. Doplňte je kousky mechu, rozkvetlými snítkami nebo vypranými kořeny.

 

 

 

Vázičky ze skořápek
Skořápky z vyfouklých vajíček lze využít i pro vytvoření aranžmá s čerstvými květinami. stačí do nich vložit kousek zelené floristické hmoty nasáklý vodou a květy do ní zapíchnout.

 

 

 

V pastelových barvách
Svěže zelenému mechu sluší kombinace s vajíčky v pastelových barvách. Naaranžujte je například do světlé keramické misky a ozdobte si s nimi stůl.

 

 

 

Mechový věnec
Do středu stolu můžete umístit velký mechový věnec, který si vyrobíte z polystyrenového nebo slaměného korpusu polepeného mechem. Doprostřed naaranžujte kraslice nebo vejce v přírodní barvě.

 

 

 

Ozdoba z květů
Vajíčka v mechovém hnízdě můžete netradičně vyzdobit třeba malými snítkami květů, které na vajíčko připevníte obyčejným provázkem nebo barevnou stužkou.

 

 

 

Se svíčkami
Aranžmá v mechu můžete doplnit originálními svíčkami odlitými do vaječných skořápek. Vytvořte si je například z rozehřátých zbytků svíček a kousku knotu.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Jak se postarat o malého kočičího nalezence?

Jak se postarat o malého kočičího nalezence?

Nalezení opuštěného nebo zraněného kotěte může být emocionálně náročné, ale s dostatečnou péčí a láskou mu můžete pomoci se uzdravit a najít mu nový domov. Jak rozpoznat, že není v ideálním zdravotním stavu a jak mu pomoci?

Celý článek