Velikonoční hnízda

Na svátečním stole vyniknou dekorace z vajíček naaranžovaných do pěkného hnízda. Můžete ho udělat i z obyčejné ošatky vystlané mechem nebo z pružných větviček a jarních proutků.


Z větviček
Hnízdečko si můžete umotat například z větviček, které odstraníte z keřů a stromů při jarním sestřihu. Doplňte je kousky mechu, rozkvetlými snítkami nebo vypranými kořeny.

 

 

 

Vázičky ze skořápek
Skořápky z vyfouklých vajíček lze využít i pro vytvoření aranžmá s čerstvými květinami. stačí do nich vložit kousek zelené floristické hmoty nasáklý vodou a květy do ní zapíchnout.

 

 

 

V pastelových barvách
Svěže zelenému mechu sluší kombinace s vajíčky v pastelových barvách. Naaranžujte je například do světlé keramické misky a ozdobte si s nimi stůl.

 

 

 

Mechový věnec
Do středu stolu můžete umístit velký mechový věnec, který si vyrobíte z polystyrenového nebo slaměného korpusu polepeného mechem. Doprostřed naaranžujte kraslice nebo vejce v přírodní barvě.

 

 

 

Ozdoba z květů
Vajíčka v mechovém hnízdě můžete netradičně vyzdobit třeba malými snítkami květů, které na vajíčko připevníte obyčejným provázkem nebo barevnou stužkou.

 

 

 

Se svíčkami
Aranžmá v mechu můžete doplnit originálními svíčkami odlitými do vaječných skořápek. Vytvořte si je například z rozehřátých zbytků svíček a kousku knotu.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Talíř s otisky

Talíř s otisky

Rostliny s výraznější strukturou, například luční trávy nebo divoké koření, můžete využít pro vytvoření jedinečných plastických vzorů. Ozdobte si s nimi třeba dekorativní talíř.

Celý článek

Slaďoučké meruňky

Slaďoučké meruňky

Sametové meruňky nesmí v létě na našem stole chybět. nejlepší jsou samozřejmě čerstvé, ale v koláči chutnají také skvěle. Nebo máte chuť vyzkoušet je pečené, s medem a skořicí?

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.