Velikonoční hnízda

Na svátečním stole vyniknou dekorace z vajíček naaranžovaných do pěkného hnízda. Můžete ho udělat i z obyčejné ošatky vystlané mechem nebo z pružných větviček a jarních proutků.


Z větviček
Hnízdečko si můžete umotat například z větviček, které odstraníte z keřů a stromů při jarním sestřihu. Doplňte je kousky mechu, rozkvetlými snítkami nebo vypranými kořeny.

 

 

 

Vázičky ze skořápek
Skořápky z vyfouklých vajíček lze využít i pro vytvoření aranžmá s čerstvými květinami. stačí do nich vložit kousek zelené floristické hmoty nasáklý vodou a květy do ní zapíchnout.

 

 

 

V pastelových barvách
Svěže zelenému mechu sluší kombinace s vajíčky v pastelových barvách. Naaranžujte je například do světlé keramické misky a ozdobte si s nimi stůl.

 

 

 

Mechový věnec
Do středu stolu můžete umístit velký mechový věnec, který si vyrobíte z polystyrenového nebo slaměného korpusu polepeného mechem. Doprostřed naaranžujte kraslice nebo vejce v přírodní barvě.

 

 

 

Ozdoba z květů
Vajíčka v mechovém hnízdě můžete netradičně vyzdobit třeba malými snítkami květů, které na vajíčko připevníte obyčejným provázkem nebo barevnou stužkou.

 

 

 

Se svíčkami
Aranžmá v mechu můžete doplnit originálními svíčkami odlitými do vaječných skořápek. Vytvořte si je například z rozehřátých zbytků svíček a kousku knotu.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…