Tipy pro sváteční stůl

Svátky jara můžete přivítat u slavnostně vyzdobeného stolu. Nemusíte utrácet za drahé dekorace. Prostírání a stojánky na vajíčka či svíčky si můžete vyrobit doma.

Ve stylu macramé
Propadli jste drhání neboli macramé? Z bavlněné příze si můžete vytvořit sadu prostírání a dalších nezbytných doplňků, díky kterým získá váš stůl skutečně slavnostní ráz.

 

 

 

Háčkovaný košíček
Ráda háčkujete? vyrobit praktické košíčky, do kterých můžete na stole naaranžovat vajíčka, pro vás bude jistě hračka. Nezapomeňte košík vyzdobit zaječími oušky.

 

Stojánek na vajíčko
Vytvořte ho jednoduše s pomocí dvou dřevěných kroužků (např. záclonových), na které navážete přízi. Pak už stačí jen uvázat pár pěkných macramé uzlíků a konce příze rozčesat hřebenem.

 

 

Podložka zdobená mechem
Ozdobte dřevěné kolečko po obvodu mechem, a získáte tak jednoduchou, funkční, a přitom efektní podložku, kterou můžete použít například pod čajovou svíčku nebo pod hrneček.

 

 

Ubrouskoví zajíčci
Chcete velikonoční snídani naservírovat skutečně stylově? Uvažte kolem vařeného vajíčka poskládaný ubrousek a svažte ho mašličkou tak, aby volné konce vytvořily zaječí uši!

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Starodávné kynuté koláče

Starodávné kynuté koláče

Chcete umět péct skvělé koláče tak, jak to dokázaly hospodyňky už před více než sto lety? Pak s námi nahlédněte do receptů, podle kterých se to naučily, a vyzkoušejte, jak vám budou chutnat.

Celý článek

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.