Tipy pro sváteční stůl

Svátky jara můžete přivítat u slavnostně vyzdobeného stolu. Nemusíte utrácet za drahé dekorace. Prostírání a stojánky na vajíčka či svíčky si můžete vyrobit doma.

Ve stylu macramé
Propadli jste drhání neboli macramé? Z bavlněné příze si můžete vytvořit sadu prostírání a dalších nezbytných doplňků, díky kterým získá váš stůl skutečně slavnostní ráz.

 

 

 

Háčkovaný košíček
Ráda háčkujete? vyrobit praktické košíčky, do kterých můžete na stole naaranžovat vajíčka, pro vás bude jistě hračka. Nezapomeňte košík vyzdobit zaječími oušky.

 

Stojánek na vajíčko
Vytvořte ho jednoduše s pomocí dvou dřevěných kroužků (např. záclonových), na které navážete přízi. Pak už stačí jen uvázat pár pěkných macramé uzlíků a konce příze rozčesat hřebenem.

 

 

Podložka zdobená mechem
Ozdobte dřevěné kolečko po obvodu mechem, a získáte tak jednoduchou, funkční, a přitom efektní podložku, kterou můžete použít například pod čajovou svíčku nebo pod hrneček.

 

 

Ubrouskoví zajíčci
Chcete velikonoční snídani naservírovat skutečně stylově? Uvažte kolem vařeného vajíčka poskládaný ubrousek a svažte ho mašličkou tak, aby volné konce vytvořily zaječí uši!

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Světelné odpočítávání

Světelné odpočítávání

Adventní svícny patří k oblíbené předvánoční výzdobě. Můžete si je zapalovat o adventních nedělích nebo třeba každý den. Chcete si vytvořit svůj vlastní originál? Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Psí výchova aneb Škola hrou

Psí výchova aneb Škola hrou

Víte, které povely by měl každý pes okamžitě vykonat, a to za každých okolností? Jsou to: „k noze“, „zůstaň“ a „nesmíš“. Přečtěte si, jak s výcvikem psa začít už od štěněte.

Celý článek

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Bydlení je nejenom místem, kde žijeme, ale také odrazem naší osobnosti, vkusu a stylu života. Výjimečné bydlení s osobitým stylem se nezakládá jen na náhodě nebo trendech, ale vyžaduje uvědomělý proces tvorby a plánování. Tento článek se bude zabývat hlavními kroky tohoto procesu.
Celý článek