Tipy pro sváteční stůl

Svátky jara můžete přivítat u slavnostně vyzdobeného stolu. Nemusíte utrácet za drahé dekorace. Prostírání a stojánky na vajíčka či svíčky si můžete vyrobit doma.

Ve stylu macramé
Propadli jste drhání neboli macramé? Z bavlněné příze si můžete vytvořit sadu prostírání a dalších nezbytných doplňků, díky kterým získá váš stůl skutečně slavnostní ráz.

 

 

 

Háčkovaný košíček
Ráda háčkujete? vyrobit praktické košíčky, do kterých můžete na stole naaranžovat vajíčka, pro vás bude jistě hračka. Nezapomeňte košík vyzdobit zaječími oušky.

 

Stojánek na vajíčko
Vytvořte ho jednoduše s pomocí dvou dřevěných kroužků (např. záclonových), na které navážete přízi. Pak už stačí jen uvázat pár pěkných macramé uzlíků a konce příze rozčesat hřebenem.

 

 

Podložka zdobená mechem
Ozdobte dřevěné kolečko po obvodu mechem, a získáte tak jednoduchou, funkční, a přitom efektní podložku, kterou můžete použít například pod čajovou svíčku nebo pod hrneček.

 

 

Ubrouskoví zajíčci
Chcete velikonoční snídani naservírovat skutečně stylově? Uvažte kolem vařeného vajíčka poskládaný ubrousek a svažte ho mašličkou tak, aby volné konce vytvořily zaječí uši!

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek