Valentýnská srdíčka

Upečte svým milovaným valentýnské překvapení. Pěkně nazdobená srdíčka je nejen pohladí po duši, ale ještě si na nich rádi pochutnají. Pusťte se do toho spolu s námi.

Na těsto:

 • 1 a 1/2 šálku hladké mouky
 • 1/2 lžičky prášku do pečiva
 • 170 g másla
 • 1/2 šálku cukru
 • 1/2 šálku moučkového cukru
 • 1/2 lžičky soli
 • 1 vejce
 • 1 lžička vanilkového extraktu

Na polevu:

 • 1 bílek
 • asi 170 g moučkového cukru
 • 1 lžička citronové šťávy
 • potravinářské barvivo

 

postup

 

1 Máslo vyšlehejte s cukrem, moučkovým cukrem a solí do pěny. Zašlehejte vejce, vanilkový extrakt, vmíchejte mouku s práškem do pečiva a vypracujte hladké těsto. Dejte do lednice na hodinu odpočinout.

 

 

2 Troubu předehřejte na 170 °C. Část těsta si odkrojte a zbytek dejte opět do chladu. Odkrojenou část vyválejte na plát silný asi 0,5 cm.

 

 

3 S pomocí vykrajovátek ve tvaru srdce z něj vykrajujte jednotlivé sušenky a skládejte je na plech potažený pečicím papírem. Pečte asi 8–10 minut a nechte vychladnout.

 

 

4 Na polevu vyšlehejte bílek s moučkovým cukrem a citronovou šťávou. Pokud je poleva příliš hustá přidejte citronovou šťávu, pokud je naopak řídká, přidejte cukr. Rozdělte ji do mističek podle toho, kolik budete chtít namíchat barev. Jednotlivé díly pak obarvěte pár kapkami potravinářského barviva.


Jak zdobit

Chcete-li pokrýt celou plochu srdíčka, vytvořte si nejprve kolem dokola konturovací linku, a to nejlépe s pomocí zdobicího sáčku nebo obyčejného igelitového sáčku, kterému ustřihnete špičku. Konturu nechte zaschnout.

Poté naneste polevu na plochu srdíčka a rozetřete ji s pomocí párátka. Nechte polevu důkladně uschnout.

Nyní můžete srdíčka dále zdobit kontrastní barvou – vytvářejte tečky, linky, nápisy či jiné ornamenty.

Můžete také využít cukrářské šablony a s jejich pomocí vytvořit na cukroví krajkové motivy.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Před více než deseti lety se Dana Soukupová vyučila u mistra dráteníka. Dnes v její dílně v Ostromeči na Domažlicku vznikají nejen repliky starých výrobků, ale i autorská díla. Na zakázku tvoří snad nejraději a nepřestává ji těšit, že je o její práci zájem. Její výrobky si díky své jedinečnosti našly kupce nejen v mnoha evropských zemích, ale i v Americe, Číně, Japonsku nebo Rusku.

Celý článek

Netradiční zeleninová jídla

Netradiční zeleninová jídla

Máte chuť vyzkoušet v našich krajích méně obvyklé, a přece výborné zeleninové pochoutky? Nechte se inspirovat zahraničními kuchyněmi a recepty s čekankou, artyčoky či fenyklem.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.