Valentýnská srdíčka

Upečte svým milovaným valentýnské překvapení. Pěkně nazdobená srdíčka je nejen pohladí po duši, ale ještě si na nich rádi pochutnají. Pusťte se do toho spolu s námi.

Na těsto:

 • 1 a 1/2 šálku hladké mouky
 • 1/2 lžičky prášku do pečiva
 • 170 g másla
 • 1/2 šálku cukru
 • 1/2 šálku moučkového cukru
 • 1/2 lžičky soli
 • 1 vejce
 • 1 lžička vanilkového extraktu

Na polevu:

 • 1 bílek
 • asi 170 g moučkového cukru
 • 1 lžička citronové šťávy
 • potravinářské barvivo

 

postup

 

1 Máslo vyšlehejte s cukrem, moučkovým cukrem a solí do pěny. Zašlehejte vejce, vanilkový extrakt, vmíchejte mouku s práškem do pečiva a vypracujte hladké těsto. Dejte do lednice na hodinu odpočinout.

 

 

2 Troubu předehřejte na 170 °C. Část těsta si odkrojte a zbytek dejte opět do chladu. Odkrojenou část vyválejte na plát silný asi 0,5 cm.

 

 

3 S pomocí vykrajovátek ve tvaru srdce z něj vykrajujte jednotlivé sušenky a skládejte je na plech potažený pečicím papírem. Pečte asi 8–10 minut a nechte vychladnout.

 

 

4 Na polevu vyšlehejte bílek s moučkovým cukrem a citronovou šťávou. Pokud je poleva příliš hustá přidejte citronovou šťávu, pokud je naopak řídká, přidejte cukr. Rozdělte ji do mističek podle toho, kolik budete chtít namíchat barev. Jednotlivé díly pak obarvěte pár kapkami potravinářského barviva.


Jak zdobit

Chcete-li pokrýt celou plochu srdíčka, vytvořte si nejprve kolem dokola konturovací linku, a to nejlépe s pomocí zdobicího sáčku nebo obyčejného igelitového sáčku, kterému ustřihnete špičku. Konturu nechte zaschnout.

Poté naneste polevu na plochu srdíčka a rozetřete ji s pomocí párátka. Nechte polevu důkladně uschnout.

Nyní můžete srdíčka dále zdobit kontrastní barvou – vytvářejte tečky, linky, nápisy či jiné ornamenty.

Můžete také využít cukrářské šablony a s jejich pomocí vytvořit na cukroví krajkové motivy.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Návrat do Krkonoš

Návrat do Krkonoš

Dřevěné chalupě se třemi štíty to na kopci nad obcí sluší. Medově září v zeleni trávníku, kde si starší i mladé stromy a remízek z keříků exkluzivně užívají prostoru. Přístup sem není snadný, cesta vzhůru je prudká, a tak pro nás paní Hana přijela dolů na malé parkoviště autem s pohonem všech kol.

Celý článek

Bydlet jako na severu

Bydlet jako na severu

Základem skandinávského stylu bydlení jsou světlá výmalba, dřevěný nábytek, doplňky inspirované přírodou, hřejivé textilie a především funkčnost, jednoduchost a vzdušnost.

Celý článek

Zdobená lahev

Zdobená lahev

Zpříjemněte si dlouhé zimní večery rukodělnou činností a vytvořte si doplňky, které zútulní váš domov. Využijte při tom osvědčenou kombinaci juty a krajky.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.