V provensálském stylu

Venkovský ráz interiéru působí vždy útulně. Pokud máte rádi světlé barvy, oprýskaný nábytek a přírodní doplňky, pak se nechte inspirovat stylem bydlení na jihofrancouzském venkově.


Jemné barvy

Chcete-li si vytvořit útulné prostředí v duchu francouzské Provence, pak to nepřežeňte s barvami. Volte přírodní či pastelové odstíny – chybu neuděláte s béžovou, bílou, světle modrou, šedou, žlutou či světle fialovou, doplnit je můžete sytějšími odstíny fialové či tmavě olivově zelené. K jemným barvám se hodí i drobné květinové vzory na textilních doplňcích.


Květinové dekorace

Nepostradatelným doplňkem ve venkovsky laděném interiéru jsou květiny. pro provensálský styl jsou typické levandulové květy. Můžete je naaranžovat do pěkné vázy, využít je jako dekoraci na stěnu či s nimi dozdobit zátiší na stolku či komodě. Levandulovým dekoracím sluší jednoduchý bílý porcelán i přírodní krajky.


Nábytek a doplňky s patinou

Drobný oprýskaný nábytek a doplňky s patinou rovněž působí stylově. Můžete si je zakoupit ve specializovaných obchodech, nebo si je snadno vyrobit. Nový šmrnc tak můžete dát například obrazovému rámu, dřevěnému podnosu, stolku a dalším starým a nepoužívaným věcem. Podmínkou je, aby byly z masivního dřeva (a ne například z dřevotřísky) a jejich hrany tak šly snadno zbrousit. Pak stačí jen zbavit předmět starého nátěru a nově jej natřít. Ještě vlhký nový nátěr můžete místy setřít hadříkem či po zaschnutí zbrousit hrany a vystouplá místa s pomocí jemného smirkového papíru.


Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Výzdoba s vůní jehličí

Výzdoba s vůní jehličí

I jediná smrková, borová či jedlová větvička disponuje onou nenahraditelnou ingrediencí, která přičaruje do našich příbytků kouzlo Vánoc. Zakomponování do sváteční výzdoby je tak sázkou na jistotu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…