V provensálském stylu

Venkovský ráz interiéru působí vždy útulně. Pokud máte rádi světlé barvy, oprýskaný nábytek a přírodní doplňky, pak se nechte inspirovat stylem bydlení na jihofrancouzském venkově.


Jemné barvy

Chcete-li si vytvořit útulné prostředí v duchu francouzské Provence, pak to nepřežeňte s barvami. Volte přírodní či pastelové odstíny – chybu neuděláte s béžovou, bílou, světle modrou, šedou, žlutou či světle fialovou, doplnit je můžete sytějšími odstíny fialové či tmavě olivově zelené. K jemným barvám se hodí i drobné květinové vzory na textilních doplňcích.


Květinové dekorace

Nepostradatelným doplňkem ve venkovsky laděném interiéru jsou květiny. pro provensálský styl jsou typické levandulové květy. Můžete je naaranžovat do pěkné vázy, využít je jako dekoraci na stěnu či s nimi dozdobit zátiší na stolku či komodě. Levandulovým dekoracím sluší jednoduchý bílý porcelán i přírodní krajky.


Nábytek a doplňky s patinou

Drobný oprýskaný nábytek a doplňky s patinou rovněž působí stylově. Můžete si je zakoupit ve specializovaných obchodech, nebo si je snadno vyrobit. Nový šmrnc tak můžete dát například obrazovému rámu, dřevěnému podnosu, stolku a dalším starým a nepoužívaným věcem. Podmínkou je, aby byly z masivního dřeva (a ne například z dřevotřísky) a jejich hrany tak šly snadno zbrousit. Pak stačí jen zbavit předmět starého nátěru a nově jej natřít. Ještě vlhký nový nátěr můžete místy setřít hadříkem či po zaschnutí zbrousit hrany a vystouplá místa s pomocí jemného smirkového papíru.


Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek