Uháčkujte si tašku

Baví vás háčkovat? Zkuste si vytvořit třeba kabelku nebo tašku do ruky. Budete tak mít jedinečný kousek, a navíc se potěšíte jeho výrobou. je to docela jednoduché.

V dnešní době je na trhu spousta krásných přízí a praktických komponentů pro výrobu tašek či kabelek. Pokud se rádi zabavíte s háčkem v ruce, pak není důvod, proč byste nezkusili uháčkovat si kabelku, batůžek či větší tašku do ruky. Jak na to? Máme pro vás několik tipů.

 

1 Velikost a tvar. Nejprve si rozmyslete, jak velkou tašku a k jaké příležitosti si chcete vytvořit. Inspirovat se můžete například na internetu, nebo použijte jako vzor svou oblíbenou kabelku, která vám svým střihem a velikostí vyhovuje. Tvar si také můžete nakreslit v poměru 1:1 na papír, vystřihnout a použít jako šablonu.

 

2 Výběr materiálu. Pro háčkování tašky jsou vhodné silnější příze o tloušťce 3–5 mm, např. Cordy nebo špagetové příze (špagáty) např. Retwist, Bobilon, Bobbiny apod. Podle tloušťky vybrané příze zvolte samozřejmě i vhodnou velikost háčku. Tašku můžete mít jednobarevnou, nebo ji vytvořit z více barev, tady se fantazii meze nekladou… Potřebné množství příze můžete odhadnout s pomocí vzorku o velikosti např. 10 x 10 cm, který si nejprve uháčkujete a podle něj pak množství materiálu spočítáte.

 

 

3 Praktické komponenty. Při vytváření tašky můžete využít spoustu šikovných komponentů, které vám usnadní práci a výrobek bude pevnější a bude vypadat profesionálněji. V široké nabídce internetových obchodů si můžete vybrat například pevné dno (k dostání je spousta tvarů a velikostí) s již připravenými dírkami po obvodu, které pak snadno obháčkujete. K dostání jsou také různá držadla a ucha – dřevěná, plastová, textilní, kožená, kovová, řetízky apod. K tašce je můžete přišít či připevnit s pomocí kroužků a karabin. Pokud budete chtít tašku zapínat, můžete ji opatřit zipem, suchým zipem či kovovým zapínáním na sponu, přezku či magnet.

 

 

4 Vnitřek tašky. Do vnitřní část tašky, kabelky nebo batůžku můžete všít podšívku s praktickými přihrádkami na mobil či jiné drobnosti. Podšívkou také tašku zpevníte. Vhodná je jak klasická podšívkovina, tak obyčejná bavlněná látka. Podšívku můžete také opatřit zipem.

 

5 Jak háčkovat. Nejlepšího výsledku dosáhnete, budete-li háčkovat krátkými sloupky. Taška pak bude dostatečně pevná. Můžete začít uháčkování dna a poté postupovat po obvodu směrem k hornímu okraji tašky. Kabelku snadno vytvoříte uháčkováním delšího obdélníku, který přeložíte a na bocích spojíte. Ucho nebo popruh tašky můžete rovněž pouze uháčkovat.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Květinový stojan

Květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek