Uháčkujte si tašku

Baví vás háčkovat? Zkuste si vytvořit třeba kabelku nebo tašku do ruky. Budete tak mít jedinečný kousek, a navíc se potěšíte jeho výrobou. je to docela jednoduché.

V dnešní době je na trhu spousta krásných přízí a praktických komponentů pro výrobu tašek či kabelek. Pokud se rádi zabavíte s háčkem v ruce, pak není důvod, proč byste nezkusili uháčkovat si kabelku, batůžek či větší tašku do ruky. Jak na to? Máme pro vás několik tipů.

 

1 Velikost a tvar. Nejprve si rozmyslete, jak velkou tašku a k jaké příležitosti si chcete vytvořit. Inspirovat se můžete například na internetu, nebo použijte jako vzor svou oblíbenou kabelku, která vám svým střihem a velikostí vyhovuje. Tvar si také můžete nakreslit v poměru 1:1 na papír, vystřihnout a použít jako šablonu.

 

2 Výběr materiálu. Pro háčkování tašky jsou vhodné silnější příze o tloušťce 3–5 mm, např. Cordy nebo špagetové příze (špagáty) např. Retwist, Bobilon, Bobbiny apod. Podle tloušťky vybrané příze zvolte samozřejmě i vhodnou velikost háčku. Tašku můžete mít jednobarevnou, nebo ji vytvořit z více barev, tady se fantazii meze nekladou… Potřebné množství příze můžete odhadnout s pomocí vzorku o velikosti např. 10 x 10 cm, který si nejprve uháčkujete a podle něj pak množství materiálu spočítáte.

 

 

3 Praktické komponenty. Při vytváření tašky můžete využít spoustu šikovných komponentů, které vám usnadní práci a výrobek bude pevnější a bude vypadat profesionálněji. V široké nabídce internetových obchodů si můžete vybrat například pevné dno (k dostání je spousta tvarů a velikostí) s již připravenými dírkami po obvodu, které pak snadno obháčkujete. K dostání jsou také různá držadla a ucha – dřevěná, plastová, textilní, kožená, kovová, řetízky apod. K tašce je můžete přišít či připevnit s pomocí kroužků a karabin. Pokud budete chtít tašku zapínat, můžete ji opatřit zipem, suchým zipem či kovovým zapínáním na sponu, přezku či magnet.

 

 

4 Vnitřek tašky. Do vnitřní část tašky, kabelky nebo batůžku můžete všít podšívku s praktickými přihrádkami na mobil či jiné drobnosti. Podšívkou také tašku zpevníte. Vhodná je jak klasická podšívkovina, tak obyčejná bavlněná látka. Podšívku můžete také opatřit zipem.

 

5 Jak háčkovat. Nejlepšího výsledku dosáhnete, budete-li háčkovat krátkými sloupky. Taška pak bude dostatečně pevná. Můžete začít uháčkování dna a poté postupovat po obvodu směrem k hornímu okraji tašky. Kabelku snadno vytvoříte uháčkováním delšího obdélníku, který přeložíte a na bocích spojíte. Ucho nebo popruh tašky můžete rovněž pouze uháčkovat.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Pokojové mini skleníky

Pokojové mini skleníky

Interiérové mini skleníky jsou nejen krásnou dekorací, ale umí pokojovým rostlinám či bylinkám poskytnout i teplejší a vlhčí mikroklima. Jejich podoby jsou různé. Mohou být jednoduché, romanticky zdobné i moderní s osvětlením a dálkovým ovládáním.

Celý článek

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Materiál ke své práci shání pouze v ověřených koželužnách a nejraději pracuje s hovězí kůží. Precizně provedená práce je na ručně zhotovených kožedělných výrobcích Arnošta Möllera vidět na první pohled. Nahlédněte spolu s námi do jeho dílny v Ohrazenicích u Turnova, kde vznikají peněženky, opasky, pouzdra i dámské kabelky.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.