foto: Shutterstock

Tipy & nápady na podzimní dekorace

Inspirace * trendy * nákupy

Věnec s šípky

Toužíte po nepřehlédnutelné podzimní dekoraci? Vytvořte si nádherný věnec s čerstvě nasbíraných šípků. Můžete ho využít k výzdobě dveří nebo si ho položit na stůl. Jako základ použijte věnec ze zelené floristické hmoty, který udrží vodu a šípky zůstanou dlouho pěkné.

 

Veselí kaštánci

foto: Shutterstock

Omrzela vaše děti obyčejná zvířátka z kaštanů? Namalujte těmto kulatým plodům veselé obličeje a dejte jim čepičky ze slupek. Inspirujte se naším obrázkem.

 

Skvělé kvašené zelí

foto: Shutterstock

budete potřebovat

  • 2 hlávky červeného zelí
  • 4 lžičky soli
  • 2 lžičky kmínu

Nakrouhané zelí dejte do mísy, přidejte sůl, kmín a promíchejte. Pak zelí čistýma rukama asi 10 minut promačkávejte, aby pustilo šťávu. Zelí i se šťávou namačkejte do kvašáku nebo velké sklenice tak, aby šťáva byla asi 1 cm nad zelím a nad tím asi 5 cm volného místa, protože zelí při kvašení nabude. Nádobu pevně uzavřete a nechte obsah při pokojové teplotě asi 5–7 dní zkvasit (pokud je místnost chladnější, může to trvat déle). Pak můžete zelí konzumovat. Uchovávejte ho v menších sklenicích v lednici.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek