Tipy & nápady na podzimní dekorace

Inspirace * trendy * nákupy

Věnec s šípky

Toužíte po nepřehlédnutelné podzimní dekoraci? Vytvořte si nádherný věnec s čerstvě nasbíraných šípků. Můžete ho využít k výzdobě dveří nebo si ho položit na stůl. Jako základ použijte věnec ze zelené floristické hmoty, který udrží vodu a šípky zůstanou dlouho pěkné.

 

Veselí kaštánci

foto: Shutterstock

Omrzela vaše děti obyčejná zvířátka z kaštanů? Namalujte těmto kulatým plodům veselé obličeje a dejte jim čepičky ze slupek. Inspirujte se naším obrázkem.

 

Skvělé kvašené zelí

foto: Shutterstock

budete potřebovat

  • 2 hlávky červeného zelí
  • 4 lžičky soli
  • 2 lžičky kmínu

Nakrouhané zelí dejte do mísy, přidejte sůl, kmín a promíchejte. Pak zelí čistýma rukama asi 10 minut promačkávejte, aby pustilo šťávu. Zelí i se šťávou namačkejte do kvašáku nebo velké sklenice tak, aby šťáva byla asi 1 cm nad zelím a nad tím asi 5 cm volného místa, protože zelí při kvašení nabude. Nádobu pevně uzavřete a nechte obsah při pokojové teplotě asi 5–7 dní zkvasit (pokud je místnost chladnější, může to trvat déle). Pak můžete zelí konzumovat. Uchovávejte ho v menších sklenicích v lednici.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…