Něžný věnec s růžemi

Můžete si s ním ozdobit stůl, terasu či zahradu při slavnostní příležitosti, jako je například svatba či oslava narozenin. Uvážete ho snadno z čerstvých květů, například růží a kontryhelu.

Budete potřebovat

  • kovový kruh
  • bílé a růžové růže
  • květenství kontryhelu
  • vázací drátek
  • nůžky

 

 

Postup

 

 

foto: Shutterstock

 

1 Připravte si květy růží a kontryhelu. Nůžkami si je zkraťte tak, aby se vám s nimi při vázání věnce dobře pracovalo.

 

 

foto: Shutterstock

 

2 Z kontryhelu a růží vytvářejte kratší, ale bohaté snítky, přikládejte je na kovový kruh a vázacím drátkem fixujte. Střídejte při tom barvy růží.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Kachní pečeně

Kachní pečeně

Dozlatova upečená drůbež patří k oblíbeným pokrmům. Připravte si tradiční kachnu tak trochu netradičním způsobem – například na mandarinkách nebo s jablky.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.