Jutový věneček s ozdobami

Věnec na dveře nebo na stůl nemusí být příliš velký a nemusíte na něj spotřebovat ani moc materiálu. Ovažte jej jutou a vyzdobte jen jeho část.

Budete potřebovat

  • polystyrenový nebo slaměný základ věnce ovázaný jutou
  • zelené větvičky (zde smrkové)
  • přírodní provázek
  • dekorační jablíčka a šípky
  • skleněné ozdoby
  • šišky, kousky skořice, hvězdičky badyánu apod.
  • nůžky
  • tavnou pistoli

 

 

postup

 

 

 

1 Polystyrenový nebo slaměný základ věnce ovažte jutou. Nůžkami si odstřihněte jednotlivé snítky zelených větviček a s pomocí tavné pistole je lepte na základ věnce.

 

 

 

2 Větvičkami pokryjte asi tři čtvrtiny obvodu věnečku. Pěkně vypadá, když jsou větvičky urovnané, na koncích ale mohou trochu přečnívat, aby věnec působil přirozeně.

 

 

 

3 Do horní části věnečku uvažte přírodní provázek, který bude sloužit k jeho zavěšení.

 

 

4 Nyní už zbývá věneček ozdobit různými přízdobami. Připevňujte je s pomocí tavné pistole. Kombinujte výraznější ozdoby (jablíčka, šípky, skleněné kouličky) s těmi přírodními (šišky, koření, ozdoby z kůry atd.).

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek