Jutový věneček s ozdobami

Věnec na dveře nebo na stůl nemusí být příliš velký a nemusíte na něj spotřebovat ani moc materiálu. Ovažte jej jutou a vyzdobte jen jeho část.

Budete potřebovat

  • polystyrenový nebo slaměný základ věnce ovázaný jutou
  • zelené větvičky (zde smrkové)
  • přírodní provázek
  • dekorační jablíčka a šípky
  • skleněné ozdoby
  • šišky, kousky skořice, hvězdičky badyánu apod.
  • nůžky
  • tavnou pistoli

 

 

postup

 

 

 

1 Polystyrenový nebo slaměný základ věnce ovažte jutou. Nůžkami si odstřihněte jednotlivé snítky zelených větviček a s pomocí tavné pistole je lepte na základ věnce.

 

 

 

2 Větvičkami pokryjte asi tři čtvrtiny obvodu věnečku. Pěkně vypadá, když jsou větvičky urovnané, na koncích ale mohou trochu přečnívat, aby věnec působil přirozeně.

 

 

 

3 Do horní části věnečku uvažte přírodní provázek, který bude sloužit k jeho zavěšení.

 

 

4 Nyní už zbývá věneček ozdobit různými přízdobami. Připevňujte je s pomocí tavné pistole. Kombinujte výraznější ozdoby (jablíčka, šípky, skleněné kouličky) s těmi přírodními (šišky, koření, ozdoby z kůry atd.).

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Jemné drátkování

Jemné drátkování

Máte chuť si vyzkoušet tuto originální techniku, při které se také pracuje s drátem, ale nepotřebujete tolik síly? Podle postupů krok za krokem, které pro vás připravila Laděna Hejzlarová, to jistě hravě zvládnete.

Celý článek

Růže z juty

Růže z juty

Vytvořte si s námi květinové aranžmá, které vám zaručeně neuvadne a budete se z něj moci těšit třeba celý rok. Jeho základem jsou atraktivní růže z přírodního textilu.

Celý článek

Přáníčka s krajkami

Přáníčka s krajkami

Překvapte své přátele a blízké vlastnoručně vyrobenými vánočními přáníčky. Můžete je jednoduše udělat z jakýchkoli zajímavých dekoračních papírů, za pomoci raznic.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.