Srdce s quillingovými vločkami

Proutěné srdce nebo věneček si můžete vyzdobit i docela netradičně – papírovými vločkami vytvořenými metodou zvanou quilling. Není vůbec složitá a určitě ji zvládnete.

Budete potřebovat

  • quillingové proužky (nebo barevné papíry, pravítko a řezák)
  • lepidlo na papír
  • nůžky
  • špejli a šablonu s kruhovými otvory
  • tavnou pistoli
  • proutěné srdce
  • stužky

 


Quilling

Je to technika vytváření dekorací ze stočených a vedle sebe nalepených papírových proužků. Takto si můžete vytvořit sněhové vločky a ozdobit jimi například srdce.
Papírové proužky, se kterými budete pracovat, si lze koupit již nařezané. Je možné si je také vyrobit, nejlépe pomocí pravítka a modelovacího nože nebo řezačky na papír.
Vločky můžete vyhotovit z jedné barvy papíru, ale také je možné slepit dva různě barevné proužky k sobě, a vytvořit tak vícebarevnou ozdobu.


postup

 

 

1 Modrý a bílý quillingový proužek slepte k sobě.

 

2 Proužek pevně namotejte na špejli jako spirálu, s bílou částí uvnitř.

 

 

3 Stočený proužek sejměte opatrně ze špejle, vložte ho do otvoru v šabloně a nechte roztáhnout jako pružinu. (Velikost vzorů si určete sami podle požadované velikosti motivu.)

 

 

4 Konec proužku přilepte ke vzniklému kolečku. Kolečko je základním tvarem quillingu, jeho deformacemi si vytvořte ostatní tvary. Další kolečko udělejte s opačnou barevností, s modrou barvou uvnitř. Vyrobte si od každé barevnosti čtyři kolečka.

 

 

5 Jeden druh koleček na obou stranách prsty zmáčkněte tak, byste vytvořili tvar čočky. Ostatní kolečka zmáčkněte jen na jedné straně a vznine tak tvar slzy. Tím jsme si udělali jednotlivé části sněhové vločky.

 

 

6 Nyní čočky a slzy poskládejte střídavě vedle sebe. Lepidlo naneste v tenké vrstvě na jejich boky a vše slepte.

 

 

7 Do středu vločky vlepte broušený kamínek. Vloček si vytvořte větší množství. Tvar slzy a čočky můžete doplnit ještě o malé kolečko. Z těchto tří komponentů poskládejte libovolné tvary vloček. Jakmile jich budete mít dostatečné množství, přilepte je na srdce pomocí tavné pistole. Výslednou dekoraci ještě doplňte stužkami.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Pestré kouzlo jara

Pestré kouzlo jara

Svěží jarní květy vnesou barvy, vůně a optimismus snad do každého interiéru. Obzvlášť, když si z nich vytvoříte vlastní osobitou dekoraci. Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Celý článek

Šátek se vzorem kapradí

Šátek se vzorem kapradí

Baví vás vytváření barevných vzorů na textil? Přizvěte si tentokrát na pomoc sluneční paprsky a přírodniny, a vytvořte tak podle našeho návodu unikátní vzory. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek