Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Naučte se je v našem článku o drhání a nechte se inspirovat obrázkem.

 

Lahve zdobené provázkem
Udělejte si z obyčejných lahví a sklenic originální ozdobu jen s pomocí obyčejného provázku. Uvažte ho okolo hrdla, na něj navažte další kousky a ty dále svazujte, jako byste splétali rybářskou síť. Využít přitom můžete i uzly z techniky macramé.

 

Háčkované papuče
Nevíte, co s rukama, když zrovna prší? Uháčkujte si měkké papučky, na podzim se vám budou hodit. Návody, jak na to, najdete například na internetu.

 

Pantofle z trička
Staré tričko můžete rozstřihat na dlouhý proužek a z něj pak uháčkovat třeba pantofle pro návštěvy. Stačí na to krátké sloupky, tvar podrážky si obkreslete podle bot nebo podle nohy. Na internetu seženete i kožené či gumové podrážky s připravenými otvory pro háčkování.

 


Drhané pantofle
Domácí obuv lze vytvořit i z jutového provázku, který stočíte do tvaru podrážky a důkladně prošijete režnou nití. Svršek pantofle si můžete i udrhat a jednoduše přišít.

 

 

 

 


Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Když duše stůně

Když duše stůně

Rychlý a náročný život bez oddechu, který vyžaduje výkony a neustále být ve střehu, k tomu obtíže spojené v posledních letech s pandemií, často osamělost, nově ztráta životních jistot, obavy o bydlení, zaplacení základních potřeb. To všechno nepřispívá k duševní pohodě nikoho z nás. Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Majka Wichnerová: Stačí mi jen hřebík a sádra

Majka Wichnerová: Stačí mi jen hřebík a sádra

Když se procházíte po zahradě akademické sochařky Majky Wichnerové, připadáte si, jako byste byli součástí výtvarného díla. V břečťanu sedí drobná soška mladé dívky, o pár kroků dál stojí Golem a jsou tu i skulptury fenyklu. I tenhle s láskou opečovávaný kus zeleně je dokladem jejího celoživotního díla. Přestože značnou část svého života prožila v emigraci, ve vesnici nedaleko Rožďalovic se cítí doma.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.