Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Naučte se je v našem článku o drhání a nechte se inspirovat obrázkem.

 

Lahve zdobené provázkem
Udělejte si z obyčejných lahví a sklenic originální ozdobu jen s pomocí obyčejného provázku. Uvažte ho okolo hrdla, na něj navažte další kousky a ty dále svazujte, jako byste splétali rybářskou síť. Využít přitom můžete i uzly z techniky macramé.

 

Háčkované papuče
Nevíte, co s rukama, když zrovna prší? Uháčkujte si měkké papučky, na podzim se vám budou hodit. Návody, jak na to, najdete například na internetu.

 

Pantofle z trička
Staré tričko můžete rozstřihat na dlouhý proužek a z něj pak uháčkovat třeba pantofle pro návštěvy. Stačí na to krátké sloupky, tvar podrážky si obkreslete podle bot nebo podle nohy. Na internetu seženete i kožené či gumové podrážky s připravenými otvory pro háčkování.

 


Drhané pantofle
Domácí obuv lze vytvořit i z jutového provázku, který stočíte do tvaru podrážky a důkladně prošijete režnou nití. Svršek pantofle si můžete i udrhat a jednoduše přišít.

 

 

 

 


Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek