Venkovská krása

Vyzdobte si svůj domov pestrými a voňavými květinami. Způsobů, jak je naaranžovat, existuje mnoho. Radost vám udělá i obyčejná venkovská kytička ve formě na bábovku.

Věnec

Živé květy vám neuschnou, když je naaranžujete do základu věnce s mokrou zelenou floristickou hmotou. K dostání je v potřebách pro floristy.

Na přivítanou

foto Shutterstock

Přivítejte své návštěvy květinovým pozdravem na plotě. Stačí naaranžovat čerstvé květiny do závěsného kbelíčku a umístit je vedle branky. Nebo si s nimi ozdobte zábradlí terasy či balkonu.

V porcelánu

foto Shutterstock

Malou kytičku na stůl naaranžujte do porcelánového šálku po babičce. Jednoduchá dekorace bude působit slavnostně. Návod na aranžování v hrnečku najdete na stranách 30–31.

Venkovská

foto Shutterstock

Stará, ale krásná forma na bábovku po babičce dá krásně vyniknout kytici lučních květů. Ozdobte si s ní stůl v kuchyni nebo na zahradě a nechte na sebe působit kouzlo starých časů.

 

Kombinujte

foto Shutterstock

Nebojte se zkombinovat obyčejné luční květiny s vyšlechtěnými. Kopretinám to ve společnosti růží, kontryhele a hvozdíku moc sluší, co myslíte?

Konev

foto Shutterstock

Natřete starou plechovou konev výraznou barvou a využijte ji jako zahradní vázu na květiny. Krásně bude vypadat i na zápraží domu, na terase nebo u pergoly.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Talíř s otisky

Talíř s otisky

Rostliny s výraznější strukturou, například luční trávy nebo divoké koření, můžete využít pro vytvoření jedinečných plastických vzorů. Ozdobte si s nimi třeba dekorativní talíř.

Celý článek

Slaďoučké meruňky

Slaďoučké meruňky

Sametové meruňky nesmí v létě na našem stole chybět. nejlepší jsou samozřejmě čerstvé, ale v koláči chutnají také skvěle. Nebo máte chuť vyzkoušet je pečené, s medem a skořicí?

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.