foto Shutterstock

Venkovská krása

Vyzdobte si svůj domov pestrými a voňavými květinami. Způsobů, jak je naaranžovat, existuje mnoho. Radost vám udělá i obyčejná venkovská kytička ve formě na bábovku.

Věnec

Živé květy vám neuschnou, když je naaranžujete do základu věnce s mokrou zelenou floristickou hmotou. K dostání je v potřebách pro floristy.

Na přivítanou

foto Shutterstock

Přivítejte své návštěvy květinovým pozdravem na plotě. Stačí naaranžovat čerstvé květiny do závěsného kbelíčku a umístit je vedle branky. Nebo si s nimi ozdobte zábradlí terasy či balkonu.

V porcelánu

foto Shutterstock

Malou kytičku na stůl naaranžujte do porcelánového šálku po babičce. Jednoduchá dekorace bude působit slavnostně. Návod na aranžování v hrnečku najdete na stranách 30–31.

Venkovská

foto Shutterstock

Stará, ale krásná forma na bábovku po babičce dá krásně vyniknout kytici lučních květů. Ozdobte si s ní stůl v kuchyni nebo na zahradě a nechte na sebe působit kouzlo starých časů.

 

Kombinujte

foto Shutterstock

Nebojte se zkombinovat obyčejné luční květiny s vyšlechtěnými. Kopretinám to ve společnosti růží, kontryhele a hvozdíku moc sluší, co myslíte?

Konev

foto Shutterstock

Natřete starou plechovou konev výraznou barvou a využijte ji jako zahradní vázu na květiny. Krásně bude vypadat i na zápraží domu, na terase nebo u pergoly.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek