Venkovská krása

Vyzdobte si svůj domov pestrými a voňavými květinami. Způsobů, jak je naaranžovat, existuje mnoho. Radost vám udělá i obyčejná venkovská kytička ve formě na bábovku.

Věnec

Živé květy vám neuschnou, když je naaranžujete do základu věnce s mokrou zelenou floristickou hmotou. K dostání je v potřebách pro floristy.

Na přivítanou

foto Shutterstock

Přivítejte své návštěvy květinovým pozdravem na plotě. Stačí naaranžovat čerstvé květiny do závěsného kbelíčku a umístit je vedle branky. Nebo si s nimi ozdobte zábradlí terasy či balkonu.

V porcelánu

foto Shutterstock

Malou kytičku na stůl naaranžujte do porcelánového šálku po babičce. Jednoduchá dekorace bude působit slavnostně. Návod na aranžování v hrnečku najdete na stranách 30–31.

Venkovská

foto Shutterstock

Stará, ale krásná forma na bábovku po babičce dá krásně vyniknout kytici lučních květů. Ozdobte si s ní stůl v kuchyni nebo na zahradě a nechte na sebe působit kouzlo starých časů.

 

Kombinujte

foto Shutterstock

Nebojte se zkombinovat obyčejné luční květiny s vyšlechtěnými. Kopretinám to ve společnosti růží, kontryhele a hvozdíku moc sluší, co myslíte?

Konev

foto Shutterstock

Natřete starou plechovou konev výraznou barvou a využijte ji jako zahradní vázu na květiny. Krásně bude vypadat i na zápraží domu, na terase nebo u pergoly.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

K výhodám narcisů patří poměrně snadné pěstování. Jsou méně náročné než tulipány, nemusíte je pravidelně přesazovat do dobře vyhnojené půdy, stačí jednou za tři až čtyři roky. Méně tvoří dceřiné cibule ani nejsou tak citlivé na kvalitu zeminy. Lépe se hodí zejména do vlhčích míst s vyšší hladinou spodní vody, kde ostatní cibuloviny hnijí. Neohrožují je tolik ani virózy.

Celý článek

Zkrášlete se motýlí broží

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.