Růže v mechu

Růže nevyniknou jen ve váze. Zkuste je naaranžovat do mechu, na zajímavý kus dřeva. Můžete si vytvořit dvě varianty této kompozice – s květy na krátkých, anebo dlouhých stopkách.

Budete potřebovat

  • vhodný kus dřeva s prohlubní
  • zelenou aranžovací hmotu
  • nůž
  • misku s vodou
  • růže
  • zelený mech
  • nůžky

 

 

Varianta s kratšími stonky

postup

 

 

1 Zelenou aranžovací hmotu si nožem upravte na vhodnou velikost podle tvaru prohlubně ve dřevě. Dejte ji do misky s vodou a nechte pozvolna nasáknout. Pak ji vložte na místo.

 

 

2 Stonky růží si ustřihněte na vhodnou délku tak, aby se daly zcela zapíchnout do hmoty. Začněte aranžovat – růže zapichujte doprostřed i po stranách, těsně vedle sebe.

 

 

3 Okraje prohlubně zakryjte mechem tak, aby překryl aranžovací hmotu.

 

 

4 Z růží vytvořte kompaktní tvar, nenechávejte mezi květy mezery.

 

 

Varianta s delšími stonky

postup

 

 

A Chcete-li mít aranžmá prostorově výraznější, nechte květům delší stonky. Zvolte lichý počet květů, zde je jich 7. Zastřihněte je tak, aby jejich délky byly postupně od nejkratší po nejdelší.

 

 

B Nejdříve umístěte do střední části hmoty květy na delších stoncích. Poté je doplňte kratšími – do zadní pohledové části dejte květy delší, dopředu ty nejkratší.

 

 

C Nakonec aranžovací hmotu pečlivě zakryjte mechem.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Talíř s otisky

Talíř s otisky

Rostliny s výraznější strukturou, například luční trávy nebo divoké koření, můžete využít pro vytvoření jedinečných plastických vzorů. Ozdobte si s nimi třeba dekorativní talíř.

Celý článek

Květiny pod sklem

Květiny pod sklem

Využijte krásu rozkvetlých květin, kterých je teď kolem všude plno, a vytvořte si z nich půvabnou dekoraci. Zabere vám to jen pár minut, a výsledek rozhodně bude stát za to!

Celý článek

Malované záložky

Malované záložky

Rádi kreslíte a malujete? Nechte se inspirovat motivy listů a použijte je na krásné záložky do knížek. Vytvoříte tak originální dárky, které vás navíc vyjdou velice levně.

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.