Růže v mechu

Růže nevyniknou jen ve váze. Zkuste je naaranžovat do mechu, na zajímavý kus dřeva. Můžete si vytvořit dvě varianty této kompozice – s květy na krátkých, anebo dlouhých stopkách.

Budete potřebovat

  • vhodný kus dřeva s prohlubní
  • zelenou aranžovací hmotu
  • nůž
  • misku s vodou
  • růže
  • zelený mech
  • nůžky

 

 

Varianta s kratšími stonky

postup

 

 

1 Zelenou aranžovací hmotu si nožem upravte na vhodnou velikost podle tvaru prohlubně ve dřevě. Dejte ji do misky s vodou a nechte pozvolna nasáknout. Pak ji vložte na místo.

 

 

2 Stonky růží si ustřihněte na vhodnou délku tak, aby se daly zcela zapíchnout do hmoty. Začněte aranžovat – růže zapichujte doprostřed i po stranách, těsně vedle sebe.

 

 

3 Okraje prohlubně zakryjte mechem tak, aby překryl aranžovací hmotu.

 

 

4 Z růží vytvořte kompaktní tvar, nenechávejte mezi květy mezery.

 

 

Varianta s delšími stonky

postup

 

 

A Chcete-li mít aranžmá prostorově výraznější, nechte květům delší stonky. Zvolte lichý počet květů, zde je jich 7. Zastřihněte je tak, aby jejich délky byly postupně od nejkratší po nejdelší.

 

 

B Nejdříve umístěte do střední části hmoty květy na delších stoncích. Poté je doplňte kratšími – do zadní pohledové části dejte květy delší, dopředu ty nejkratší.

 

 

C Nakonec aranžovací hmotu pečlivě zakryjte mechem.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…