Růže v mechu

Růže nevyniknou jen ve váze. Zkuste je naaranžovat do mechu, na zajímavý kus dřeva. Můžete si vytvořit dvě varianty této kompozice – s květy na krátkých, anebo dlouhých stopkách.

Budete potřebovat

  • vhodný kus dřeva s prohlubní
  • zelenou aranžovací hmotu
  • nůž
  • misku s vodou
  • růže
  • zelený mech
  • nůžky

 

 

Varianta s kratšími stonky

postup

 

 

1 Zelenou aranžovací hmotu si nožem upravte na vhodnou velikost podle tvaru prohlubně ve dřevě. Dejte ji do misky s vodou a nechte pozvolna nasáknout. Pak ji vložte na místo.

 

 

2 Stonky růží si ustřihněte na vhodnou délku tak, aby se daly zcela zapíchnout do hmoty. Začněte aranžovat – růže zapichujte doprostřed i po stranách, těsně vedle sebe.

 

 

3 Okraje prohlubně zakryjte mechem tak, aby překryl aranžovací hmotu.

 

 

4 Z růží vytvořte kompaktní tvar, nenechávejte mezi květy mezery.

 

 

Varianta s delšími stonky

postup

 

 

A Chcete-li mít aranžmá prostorově výraznější, nechte květům delší stonky. Zvolte lichý počet květů, zde je jich 7. Zastřihněte je tak, aby jejich délky byly postupně od nejkratší po nejdelší.

 

 

B Nejdříve umístěte do střední části hmoty květy na delších stoncích. Poté je doplňte kratšími – do zadní pohledové části dejte květy delší, dopředu ty nejkratší.

 

 

C Nakonec aranžovací hmotu pečlivě zakryjte mechem.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek