Větve a špalky v interiéru

Dřevo v bytě nemusí být jen materiálem na nábytek. Jako funkční doplňky i dekorace se v interiéru uplatní různě silné větve a kmínky stromů, plátky a pláty dřeva i celé špalky.

Tip
Pokud je kůra celistvá, na větvi nebo špalku pevně drží a líbí se nám, nemusíme ji odstraňovat. Stačí ji očistit měkčím kartáčem nebo smetáčkem, případně ostříkat vodou a nechat uschnout. Jestliže kůra opadává, raději ji z celého kusu oloupeme. Vynikne tak barva a struktura dřeva.

Svisle ukotvenou větev oviňte kabelem se žárovkou a získáte tak originální lampu

 

Pláty z kmenů stromů se proměnily na desky stolků a sedaček

 

Z větví a kmenů můžete nařezat pláty jako podložky

 

Plochý obrazový rámeček lze polepit slabými odřezky z větví (Apropos Shop)

 

Větev na stěně se hodí k zavěšení rostlin a dekorací

 

Váza Erosi je sestavena z kusů dřeva (Westwing)

 

Malé špalíky odkorněného dřeva vytvářejí s rostlinami příjemné zátiší

 

Svícen Adongo z kusu dřeva nepravidelného tvaru (Westwing)

 

Suché, pokroucené větve udělají parádu v menším džbánu i ve vysoké váze

 

Robustnější křivolakou větev můžete využít i jako věšák na ručníky

 

 


Text: red; foto: Shutterstock a archiv firem

Další články

Když duše stůně

Když duše stůně

Rychlý a náročný život bez oddechu, který vyžaduje výkony a neustále být ve střehu, k tomu obtíže spojené v posledních letech s pandemií, často osamělost, nově ztráta životních jistot, obavy o bydlení, zaplacení základních potřeb. To všechno nepřispívá k duševní pohodě nikoho z nás. Celý článek

Dekorace z přírody

Dekorace z přírody

Interiér v přírodním stylu působí útulně a má tu výhodu, že si můžete dekorace nasbírat přímo v přírodě. Trávy pěkně ladí s dřevěným či proutěným nábytkem a doplňky z juty, lnu, bavlny a dalších organických materiálů.

Celý článek

Ve znamení slunce

Ve znamení slunce

Slunečnice jsou velice dekorativní a v zahradě ani ve váze je nelze přehlédnout. Potěší každého, a tak si jimi nezapomeňte zkrášlit svůj domov. Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Zábavný patchwork

Zábavný patchwork

Přehoz z kontrastních čtverců bavlněné látky vypadá na posteli půvabně. Stejně tak povlaky polštářů z drobnějších dílů oživí jednobarevnou pohovku nebo lavici.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.