Svíčky ze sójového vosku

Milujete romantické chvilky při svíčkách? Vyrobte si čistě přírodní svíčky ze sójového vosku. Dřevěné knoty jim dodají zvuk praskajícího ohně, a pomohou tak vytvořit ještě kouzelnější atmosféru.


Sójový vosk

Tento čistě přírodní vosk vyrobený ze sójových bobů se hodí k výrobě svíček ve skle, není vhodný pro odlévání do forem. Ke sklu pěkně přilne a nesmršťuje se. Při hoření nevylučuje žádné škodlivé látky a má delší dobu hoření než například parafín nebo včelí vosk.


Budete potřebovat

  • vhodné skleněné nádoby
  • dřevěné knoty s plíškem
  • nůžky
  • sójový vosk
  • vonný olej (éterický nebo esenciální)
  • barvu do vosku (nemusí být)
  • sušené květy (např. levandule, růže apod.)

 

 

postup

 

 

 

1 Dřevěné knoty si nejprve nůžkami zkraťte na potřebnou délku podle použitých nádobek.

 

 

 

2 Vložte je doprostřed pečlivě vymytých a vyleštěných skleniček.

 

 

 

3 Vosk vsypte do vhodné kovové nebo skleněné nádoby (ideálně s hubičkou), umístěte ji do vodní lázně a pomalu zahřívejte, dokud se vosk nerozpustí. Nyní ho můžete obarvit, pokud chcete, a vmíchat do něj vonné oleje podle svého výběru.

 

 

 

4 Rozehřátý vosk opatrně nalijte do připravených skleniček. Je vhodné skleničky před litím mírně zahřát, aby byly mírně teplé (například v troubě).

 

 

 

5 Když je vosk již téměř tuhý, nasypte na jeho povrch sušené květy, například levandulové nebo sušené plátky a poupátka růží a podobně. Lehce je do vosku vmáčkněte a nechte svíčku zcela ztuhnout.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…