Svíčky ze sójového vosku

Milujete romantické chvilky při svíčkách? Vyrobte si čistě přírodní svíčky ze sójového vosku. Dřevěné knoty jim dodají zvuk praskajícího ohně, a pomohou tak vytvořit ještě kouzelnější atmosféru.


Sójový vosk

Tento čistě přírodní vosk vyrobený ze sójových bobů se hodí k výrobě svíček ve skle, není vhodný pro odlévání do forem. Ke sklu pěkně přilne a nesmršťuje se. Při hoření nevylučuje žádné škodlivé látky a má delší dobu hoření než například parafín nebo včelí vosk.


Budete potřebovat

  • vhodné skleněné nádoby
  • dřevěné knoty s plíškem
  • nůžky
  • sójový vosk
  • vonný olej (éterický nebo esenciální)
  • barvu do vosku (nemusí být)
  • sušené květy (např. levandule, růže apod.)

 

 

postup

 

 

 

1 Dřevěné knoty si nejprve nůžkami zkraťte na potřebnou délku podle použitých nádobek.

 

 

 

2 Vložte je doprostřed pečlivě vymytých a vyleštěných skleniček.

 

 

 

3 Vosk vsypte do vhodné kovové nebo skleněné nádoby (ideálně s hubičkou), umístěte ji do vodní lázně a pomalu zahřívejte, dokud se vosk nerozpustí. Nyní ho můžete obarvit, pokud chcete, a vmíchat do něj vonné oleje podle svého výběru.

 

 

 

4 Rozehřátý vosk opatrně nalijte do připravených skleniček. Je vhodné skleničky před litím mírně zahřát, aby byly mírně teplé (například v troubě).

 

 

 

5 Když je vosk již téměř tuhý, nasypte na jeho povrch sušené květy, například levandulové nebo sušené plátky a poupátka růží a podobně. Lehce je do vosku vmáčkněte a nechte svíčku zcela ztuhnout.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek