Malované hrníčky

Chcete dát starým okoukaným porcelánovým hrníčkům nový šmrnc? Vyzdobte si je vlastnoručně vytvořeným dekorem. Netroufnete na malování od oka? Pomůže vám šablona.

Budete potřebovat

  • barvu na porcelán, zde modrá a hnědá
  • reliéfní pastu na porcelán
  • šablonu
  • tenký vlasový štětec
  • líh, hadřík
  • houbičku na nádobí
  • porcelánové hrníčky

 

 

postup

 

 

1 Čisté, umyté hrnečky a talířky důkladně otřete hadříkem namočeným v lihu, aby na nich nezůstala žádná mastnota. Pokud nemáte líh, umyjte hrnky dobře nějakým odmašťovačem. nechte hrnečky uschnout. Z houbičky na nádobí ustřihněte malý čtvereček.

 

 

 

2 Šablonu přiložte na porcelán v místě zamýšleného vzoru. Houbičkou naneste tupováním přes šablonu reliéfní pastu.

 

 

 

3 My jsme vybrali pastu s plastickou strukturou a třpytivě bílou barvou, která při pohybu hrnečku vytváří efektní světelné odrazy. Po nanesení nechte pastu dobře zaschnout.

 

 

 

4 Nyní reliéfní vzor, v našem případě peříčka, obtáhněte tenkým štětcem modrou barvou. Štětec namáčejte do modré barvy a podle obrázku veďte od středu ke krajům tenké linky.

 

 

 

5 Talířek doplňte tečkami v hnědé barvě. Stejně ozdobte i hrneček.

 

 

6 Druhý hrneček s podšálkem vytvořte s opačnou barevností. Poté nechte hrnečky dobře uschnout. Pokud jste si koupili barvu, kterou je potřeba vypálit v troubě, udělejte to podle návodu na barvách.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Podzimní menu

Podzimní menu

Máte doma čerstvé houby, dýně a další podzimní dobroty? Připravte si z nich skvělé zdravé menu. Co třeba připravit si poctivou domácí bramboračku nebo tousty s pečenou dýní.

Celý článek

Srdíčko z vřesu

Srdíčko z vřesu

Vřes můžete mít doma v truhlíku za oknem nebo si s ním zkrášlit třeba zápraží. Několik snítek upravených do tvaru srdce vám může také ozdobit vchodové dveře.

Celý článek

Březový věnec s bobulemi

Březový věnec s bobulemi

Barevné zralé bobule krásně kontrastují se zelenými listy. Využijte toho při výrobě jednoduchého věnce, na jehož výrobu si materiál snadno nasbíráte v přírodě.

Celý článek

Přečtěte si

Na statku v České Kanadě

Na statku v České Kanadě

www.chatar-chalupar.cz

Projíždíte-li Radíkovem, nemůžete si nevšimnout krásně opraveného statku se zdobenými zelenobílými vraty. Srdce každého milovníka dobře udělaných rekonstrukcí však zaplesá i uvnitř.

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

www.peknebydleni.cz

Zdálo by se, že u bydlení nás už nic nemůže překvapit. Mění se sice technologie konstrukcí, vyvíjí se životní styl, zdokonalují se domácí spotřebiče, ale podstata zůstává stejná, stále potřebujeme prostory pro spaní, hygienu, vaření a stolování, odpočinek a vzájemnou komunikaci. Ale všechno může vypadat i jinak…