Malované hrníčky

Chcete dát starým okoukaným porcelánovým hrníčkům nový šmrnc? Vyzdobte si je vlastnoručně vytvořeným dekorem. Netroufnete na malování od oka? Pomůže vám šablona.

Budete potřebovat

  • barvu na porcelán, zde modrá a hnědá
  • reliéfní pastu na porcelán
  • šablonu
  • tenký vlasový štětec
  • líh, hadřík
  • houbičku na nádobí
  • porcelánové hrníčky

 

 

postup

 

 

1 Čisté, umyté hrnečky a talířky důkladně otřete hadříkem namočeným v lihu, aby na nich nezůstala žádná mastnota. Pokud nemáte líh, umyjte hrnky dobře nějakým odmašťovačem. nechte hrnečky uschnout. Z houbičky na nádobí ustřihněte malý čtvereček.

 

 

 

2 Šablonu přiložte na porcelán v místě zamýšleného vzoru. Houbičkou naneste tupováním přes šablonu reliéfní pastu.

 

 

 

3 My jsme vybrali pastu s plastickou strukturou a třpytivě bílou barvou, která při pohybu hrnečku vytváří efektní světelné odrazy. Po nanesení nechte pastu dobře zaschnout.

 

 

 

4 Nyní reliéfní vzor, v našem případě peříčka, obtáhněte tenkým štětcem modrou barvou. Štětec namáčejte do modré barvy a podle obrázku veďte od středu ke krajům tenké linky.

 

 

 

5 Talířek doplňte tečkami v hnědé barvě. Stejně ozdobte i hrneček.

 

 

6 Druhý hrneček s podšálkem vytvořte s opačnou barevností. Poté nechte hrnečky dobře uschnout. Pokud jste si koupili barvu, kterou je potřeba vypálit v troubě, udělejte to podle návodu na barvách.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Květinový stojan

Květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek