Svícen s kameny

Máte rádi kameny? Použijte je na výrobu jednoduchého, a přitom velmi dekorativního svícnu. Umístěte je do skleněné vázy nebo obyčejné velké sklenice od okurek. Uvidíte, jakou bude dělat parádu.

Budete potřebovat

  • širokou skleněnou vázu nebo velkou zavařovací sklenici
  • velkou bílou svíčku
  • bílý štěrk a oblázky
  • suchý mech (např. islandský)
  • jutovou síťovinu
  • tavnou pistoli
  • provázek
  • nůžky

postup

 

 

 

1 Z jutové síťoviny si ustřihněte pruh široký tak, aby sahal asi do jedné třetiny výšky vázy a dlouhý jako její obvod.

 

 

 

2 Oviňte jutu kolem vázy a s pomocí tavné pistole ji připevněte.

 

 

 

3 Na dno sklenice umístěte svíčku (můžete ji zafixovat tavnou pistolí) a kolem ní nasypte bílý štěrk a rozmístěte oblázky.

 

 

 

4 Doplňte aranžmá suchým mechem. ke kamenům se hodí šedý islandský mech, ale můžete použít i ten zelený.

 

 

 

5 Nakonec svícen ovažte pěkným přírodním provázkem a uvažte z něj mašličku. Svícen se bude pěkně vyjímat na stole nebo i na zápraží.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.