Svíčky zdobené květinami

Obyčejné bílé svíčky si můžete sami vyzdobit, například vylisovanými květinami. Získáte tak originální dekoraci nebo třeba pěkný dárek. Není to vůbec složité.

Budete potřebovat

  • bílé svíčky
  • parafín
  • květiny
  • plochý štětec s přírodním vlasem
  • papír, noviny
  • nádoby na rozehřátí vosku (miska a hrnec)

 

postup

 

1 Nejprve vylisujte květiny. Vložte je mezi dva savé papíry, z obou stran dejte noviny a vše zatižte knihami. Každý den papíry vyměňujte, dokud nebudou květiny zcela suché. My jsme lisovali čtyřlístky a květy hortenzií.

 

 

2 Ve vodní lázni rozehřejte parafín. Při práci s voskem si chraňte oblečení i pracovní plochu. Postačí zástěra a stůl pokrytý vrstvou novin.

 

3 Horkým parafínem natřete s pomocí štětce potřebnou část svíčky, ihned na ni přilepte květinu a znovu ji přetřete parafínem. Udržujte ho stále velmi horký. Takto postupujte po celé ploše svíčky.

 

4 Z květin na svíčce vytvořte libovolné kompozice a poté ji nechte vychladnout.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Jaro v růžové

Jaro v růžové

Barvy jsou při výběru rostlin velmi důležité. Platí to i pro dřeviny, zvlášť ty kvetoucí na jaře, kdy jiné druhy teprve raší. Pokud máte rádi růžovou a hledáte zajímavý keř do své zahrady, zkuste mandloně nebo lýkovce.

Celý článek

Cizrna 4x jinak

Cizrna 4x jinak

Má spoustu skvělých vlastností – obsahuje hodně bílkovin, málo tuku, pomáhá snižovat cholesterol, a navíc blahodárně působí na nervovou soustavu. Vyzkoušejte ji v našich receptech.

Celý článek

Léčivý i jedovatý břečťan

Léčivý i jedovatý břečťan

Břečťan mají zahradníci rádi, pomáhá jim zakrýt nepěkné zdi. Odedávna se však využívá i jako léčivá rostlina proti kašli a má také silné protizánětlivé účinky.

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.