Svíčky zdobené květinami

Obyčejné bílé svíčky si můžete sami vyzdobit, například vylisovanými květinami. Získáte tak originální dekoraci nebo třeba pěkný dárek. Není to vůbec složité.

Budete potřebovat

  • bílé svíčky
  • parafín
  • květiny
  • plochý štětec s přírodním vlasem
  • papír, noviny
  • nádoby na rozehřátí vosku (miska a hrnec)

 

postup

 

1 Nejprve vylisujte květiny. Vložte je mezi dva savé papíry, z obou stran dejte noviny a vše zatižte knihami. Každý den papíry vyměňujte, dokud nebudou květiny zcela suché. My jsme lisovali čtyřlístky a květy hortenzií.

 

 

2 Ve vodní lázni rozehřejte parafín. Při práci s voskem si chraňte oblečení i pracovní plochu. Postačí zástěra a stůl pokrytý vrstvou novin.

 

3 Horkým parafínem natřete s pomocí štětce potřebnou část svíčky, ihned na ni přilepte květinu a znovu ji přetřete parafínem. Udržujte ho stále velmi horký. Takto postupujte po celé ploše svíčky.

 

4 Z květin na svíčce vytvořte libovolné kompozice a poté ji nechte vychladnout.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…