Svíčky zdobené květinami

Obyčejné bílé svíčky si můžete sami vyzdobit, například vylisovanými květinami. Získáte tak originální dekoraci nebo třeba pěkný dárek. Není to vůbec složité.

Budete potřebovat

  • bílé svíčky
  • parafín
  • květiny
  • plochý štětec s přírodním vlasem
  • papír, noviny
  • nádoby na rozehřátí vosku (miska a hrnec)

 

postup

 

1 Nejprve vylisujte květiny. Vložte je mezi dva savé papíry, z obou stran dejte noviny a vše zatižte knihami. Každý den papíry vyměňujte, dokud nebudou květiny zcela suché. My jsme lisovali čtyřlístky a květy hortenzií.

 

 

2 Ve vodní lázni rozehřejte parafín. Při práci s voskem si chraňte oblečení i pracovní plochu. Postačí zástěra a stůl pokrytý vrstvou novin.

 

3 Horkým parafínem natřete s pomocí štětce potřebnou část svíčky, ihned na ni přilepte květinu a znovu ji přetřete parafínem. Udržujte ho stále velmi horký. Takto postupujte po celé ploše svíčky.

 

4 Z květin na svíčce vytvořte libovolné kompozice a poté ji nechte vychladnout.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Světelné odpočítávání

Světelné odpočítávání

Adventní svícny patří k oblíbené předvánoční výzdobě. Můžete si je zapalovat o adventních nedělích nebo třeba každý den. Chcete si vytvořit svůj vlastní originál? Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Psí výchova aneb Škola hrou

Psí výchova aneb Škola hrou

Víte, které povely by měl každý pes okamžitě vykonat, a to za každých okolností? Jsou to: „k noze“, „zůstaň“ a „nesmíš“. Přečtěte si, jak s výcvikem psa začít už od štěněte.

Celý článek