Svíčky zdobené květinami

Obyčejné bílé svíčky si můžete sami vyzdobit, například vylisovanými květinami. Získáte tak originální dekoraci nebo třeba pěkný dárek. Není to vůbec složité.

Budete potřebovat

  • bílé svíčky
  • parafín
  • květiny
  • plochý štětec s přírodním vlasem
  • papír, noviny
  • nádoby na rozehřátí vosku (miska a hrnec)

 

postup

 

1 Nejprve vylisujte květiny. Vložte je mezi dva savé papíry, z obou stran dejte noviny a vše zatižte knihami. Každý den papíry vyměňujte, dokud nebudou květiny zcela suché. My jsme lisovali čtyřlístky a květy hortenzií.

 

 

2 Ve vodní lázni rozehřejte parafín. Při práci s voskem si chraňte oblečení i pracovní plochu. Postačí zástěra a stůl pokrytý vrstvou novin.

 

3 Horkým parafínem natřete s pomocí štětce potřebnou část svíčky, ihned na ni přilepte květinu a znovu ji přetřete parafínem. Udržujte ho stále velmi horký. Takto postupujte po celé ploše svíčky.

 

4 Z květin na svíčce vytvořte libovolné kompozice a poté ji nechte vychladnout.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Tradiční cukroví

Tradiční cukroví

Chtěli byste ochutnat cukroví, které pekly naše prababičky? Není problém – napečte si ho podle jejich receptů! Zalistovali jsme starými kuchařkami a vybrali několik lákavých kousků.

Celý článek

Vánoční krásky

Vánoční krásky

Ke slavnostní náladě patří nepochybně květiny. Vždycky to však nemusí být kytice řezaných květů. Vyzdobte si byt kvetoucí rostlinou v květináči.

Celý článek

Hřejivé vánoční ozdoby

Hřejivé vánoční ozdoby

Máte rádi jednoduché tvary a nebojíte se pustit do ručního šití? Tak si s námi vyrobte filcové ozdoby, které si můžete pověsit na vánoční stromek, nebo s nimi vyzdobit interiér. Budete překvapeni, jak vám to půjde snadno a rychle.

Celý článek

Zahřejte se…

Zahřejte se…

Zažeňte podzimní chmury u lahodného horkého nápoje. Pozvěte na něj příjemnou společnost a dobrá nálada se jistě rychle dostaví.

Celý článek

Přečtěte si

Dům postavený z příběhů

Dům postavený z příběhů

www.chatar-chalupar.cz

Renata Bernardi pořádá už několik let hojně navštěvované semináře o tvorbě přirozeného, harmonického a účelného bydlení. Můžete jí věřit, vše má vyzkoušeno doslova na vlastní kůži.

Nádobí na indukci

Nádobí na indukci

www.peknebydleni.cz

Pokud jste ještě nikdy nevařili v kvalitním nádobí, s indukční varnou deskou máte jedinečnou příležitost ke změně – pořiďte si nové vhodné hrnce a pánve, které vám zajistí dokonalý výsledek.