Háčkované náušnice

Uháčkujte si něžné krajkové náušnice – krásný doplněk k jarním a letním šatům. Postup je jednoduchý a můžete si jich snadno vytvořit více párů v různých barvách.

Budete potřebovat

  • přízi Kordonet 50
  • háček č. 4
  • háček na náušnici,
  • ozdobný korálek

 


Použité zkratky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
2DS – dvakrát nahozený dlouhý sloupek
pikotka – 3 ŘO a KS

 

Postup

1. řada: 5 ŘO spojte do kruhu.
2. řada: 2 ŘO jako náhrada prvního PDS, PDS, 2 ŘO, 2 PDS, 2 ŘO… Opakujte do konce řady 8x (máte 8 mezer), PO. Práci otočte.
3. řada: 3 ŘO jako náhrada za první 2DS. Nyní 2DS sháčkujte v jeden, tudíž poslední očko necháte na háčku a háčkujete ještě 3x 2DS. Na háčku máte celkem 5 oček, nahoďte a všechny najednou provlékněte. 3 ŘO, 4x 2DS stejným způsobem jako první, 3 ŘO… Opakujte stejným způsobem do konce řady, celkem 8 mezer. Ukončete PO.
4. řada: Po celém obvodu háčkujte KS a pikotky. Do mezer háčkujte 2 KS, pikotka, 2 KS. Do sháčkovaných 2DS háčkujte 1 KS, pikotka, 1 KS. Takto pokračujte až do konce řady, ukončete PO.
Stejným způsobem uháčkujte i druhou náušnici.
Dokončení: Nakonec přišijte háček náušnice a střed háčkovaného květu ozdobte našitím ozdobného korálku.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice; truhlicek.blogspot.cz

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Kachní pečeně

Kachní pečeně

Dozlatova upečená drůbež patří k oblíbeným pokrmům. Připravte si tradiční kachnu tak trochu netradičním způsobem – například na mandarinkách nebo s jablky.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.