dav

Háčkované náušnice

Uháčkujte si něžné krajkové náušnice – krásný doplněk k jarním a letním šatům. Postup je jednoduchý a můžete si jich snadno vytvořit více párů v různých barvách.

Budete potřebovat

  • přízi Kordonet 50
  • háček č. 4
  • háček na náušnici,
  • ozdobný korálek

 


Použité zkratky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
2DS – dvakrát nahozený dlouhý sloupek
pikotka – 3 ŘO a KS

 

Postup

1. řada: 5 ŘO spojte do kruhu.
2. řada: 2 ŘO jako náhrada prvního PDS, PDS, 2 ŘO, 2 PDS, 2 ŘO… Opakujte do konce řady 8x (máte 8 mezer), PO. Práci otočte.
3. řada: 3 ŘO jako náhrada za první 2DS. Nyní 2DS sháčkujte v jeden, tudíž poslední očko necháte na háčku a háčkujete ještě 3x 2DS. Na háčku máte celkem 5 oček, nahoďte a všechny najednou provlékněte. 3 ŘO, 4x 2DS stejným způsobem jako první, 3 ŘO… Opakujte stejným způsobem do konce řady, celkem 8 mezer. Ukončete PO.
4. řada: Po celém obvodu háčkujte KS a pikotky. Do mezer háčkujte 2 KS, pikotka, 2 KS. Do sháčkovaných 2DS háčkujte 1 KS, pikotka, 1 KS. Takto pokračujte až do konce řady, ukončete PO.
Stejným způsobem uháčkujte i druhou náušnici.
Dokončení: Nakonec přišijte háček náušnice a střed háčkovaného květu ozdobte našitím ozdobného korálku.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice; truhlicek.blogspot.cz

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek