Veselá slepička

Nevíte, co s odstřižky látek? Použijte je na výrobu veselé slepičky. Udělá vám radost jako milá dekorace nebo měkká hračka pro děti. Můžete ji také naplnit vonnými bylinkami.

Budete potřebovat

  • 2 textilní čtverce 13 x 13 cm
  • kousek červené plsti
  • provázky
  • dřevěné korálky
  • vycpávku (kuličky z dutého vlákna, molitanovou drť, vatu apod.)
  • korálky na oči nebo černý fix
  • nůžky
  • jehlu a nit

 

postup

 

1 Z plsti vystřihněte hřebínek a červený trojúhelník na zobák. Z provázku si nachystejte poutko a 2 nožky, na které navlečete korálky a zajistíte uzlíkem. Hřebínek, zobák a poutko přiložte na lícovou stranu čtverce a přišpendlete (jako na obrázku) a zakryjte je druhým čtvercem.

 

2 Čtverce sešijte dohromady v místech naznačené červené čáry, z bodu A do bodu B.

 

3 Poslední nesešitou stranu složte tak, aby body A a B ležely na sobě ve středu (viz obrázek). Do boků nezapomeňte vložit nožky – korálkem dovnitř. Nyní poslední stranu sešijte, ale uprostřed si nechte nesešitý otvor asi 3 cm dlouhý, kterým celou slepičku obrátíte.

 

4 Slepičku obraťte středovým otvorem z rubu na líc a vycpěte. Sešijte poslední otvor. V místě očí přišijte malé černé korálky nebo je nakreslete fixem.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek