Veselá slepička

Nevíte, co s odstřižky látek? Použijte je na výrobu veselé slepičky. Udělá vám radost jako milá dekorace nebo měkká hračka pro děti. Můžete ji také naplnit vonnými bylinkami.

Budete potřebovat

  • 2 textilní čtverce 13 x 13 cm
  • kousek červené plsti
  • provázky
  • dřevěné korálky
  • vycpávku (kuličky z dutého vlákna, molitanovou drť, vatu apod.)
  • korálky na oči nebo černý fix
  • nůžky
  • jehlu a nit

 

postup

 

1 Z plsti vystřihněte hřebínek a červený trojúhelník na zobák. Z provázku si nachystejte poutko a 2 nožky, na které navlečete korálky a zajistíte uzlíkem. Hřebínek, zobák a poutko přiložte na lícovou stranu čtverce a přišpendlete (jako na obrázku) a zakryjte je druhým čtvercem.

 

2 Čtverce sešijte dohromady v místech naznačené červené čáry, z bodu A do bodu B.

 

3 Poslední nesešitou stranu složte tak, aby body A a B ležely na sobě ve středu (viz obrázek). Do boků nezapomeňte vložit nožky – korálkem dovnitř. Nyní poslední stranu sešijte, ale uprostřed si nechte nesešitý otvor asi 3 cm dlouhý, kterým celou slepičku obrátíte.

 

4 Slepičku obraťte středovým otvorem z rubu na líc a vycpěte. Sešijte poslední otvor. V místě očí přišijte malé černé korálky nebo je nakreslete fixem.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.