Tříbarevná mýdla

Krásný a užitečný dárek v podobě originálních mýdel můžete snadno a rychle vytvořit doma v kuchyni. Navíc ušetříte za mýdlové formy, když zrecyklujete krabici od mléka.

Budete potřebovat:

  • transparentní mýdlovou hmotu
  • mýdlovou hmotu s bambuckým máslem
  • sušený květ měsíčku
  • éterický olej s oblíbenou květinovou vůní
  • oranžovou barvu do mýdel
  • zavařovací sklenice
  • hrnec
  • lžíce
  • nůž, nůžky
  • krabici od mléka

 

Postup

1 Transparentní mýdlovou hmotu a hmotu s bambuckým máslem nakrájejte na kostičky. Celkem jsme použili asi 1 kg hmoty. Nakrájené mýdlové hmoty vložte jednotlivě do zavařovacích sklenic a ty dejtme do vodní lázně.

 

2 Připravte si formu na mýdla tak, že ustřihnete část krabice od mléka, viz obrázek.

 

3 Vodu ohřejte na teplotu asi 80 °C a při ní obě mýdlové hmoty za stálého míchání roztavte. Jakmile je hmota s bambuckým máslem tekutá, přidejte do ní hrst sušených lístků měsíčku lékařského, a nakonec pár kapek éterického oleje (podle toho, jak výraznou vůni si přejete). Polovinu horké hmoty nalijte do krabice. Do zbylé hmoty vmíchejte trochu barvy a rovnoměrně ji nalijte do krabice na spodní vrstvu.

 

4 Transparentní hmotu obarvěte na tmavší odstín oranžové a přidejte opět silici. Horkou hmotu nalijte do krabice.

 

5 Hmotu nechte v krabici dobře vychladnout. Musí chladnout v klidu, nikam ji nepřenášejte. Vychladlou hmotu snadno z krabice vyloupnete, můžete si pomoci rozstřižením krabice.

 

6 Mýdlo nakrájejte na kousky asi 3–4 cm široké. Hotová mýdla nechte přes noc odpočinout a poté je zabalte do celofánu nebo igelitu, aby nevyschla.


Proč zvolit mýdlo s bambuckým máslem?

Vlastností bambuckého másla je schopnost vyživovat a současně hydratovat pokožku. Vysoký obsah antioxidantů, vitaminů A, D, E a F, hluboká hydratace díky fytosterolům a další benefity bambuckého másla aktivně pomáhají proti vysušování pokožky a vráskám, a současně proti striím a celulitidě. Bambucké máslo zvyšuje elasticitu pleti, okamžitě ji zjemňuje, vyživuje a vyhlazuje, a to bez pomoci jakýchkoli chemických nosičů a konzervantů.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Listové těsto na slano

Listové těsto na slano

Přemýšlíte, jakou dobrotu připravit pro posezení s přáteli či jako lehký předkrm? Vyzkoušejte naše recepty z listového těsta. Nejsou náročné na přípravu, a přitom jsou velice chutné.

Celý článek

Léto s bylinkami

Léto s bylinkami

Milujte bylinky? Dejte jim na zahradě větší prostor – získáte tak nejen bohatou sklizeň aromatických a léčivých rostlin, zároveň si také vytvoříte zákoutí plné vůně a pohody.

Celý článek

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.