Tříbarevná mýdla

Krásný a užitečný dárek v podobě originálních mýdel můžete snadno a rychle vytvořit doma v kuchyni. Navíc ušetříte za mýdlové formy, když zrecyklujete krabici od mléka.

Budete potřebovat:

  • transparentní mýdlovou hmotu
  • mýdlovou hmotu s bambuckým máslem
  • sušený květ měsíčku
  • éterický olej s oblíbenou květinovou vůní
  • oranžovou barvu do mýdel
  • zavařovací sklenice
  • hrnec
  • lžíce
  • nůž, nůžky
  • krabici od mléka

 

Postup

1 Transparentní mýdlovou hmotu a hmotu s bambuckým máslem nakrájejte na kostičky. Celkem jsme použili asi 1 kg hmoty. Nakrájené mýdlové hmoty vložte jednotlivě do zavařovacích sklenic a ty dejtme do vodní lázně.

 

2 Připravte si formu na mýdla tak, že ustřihnete část krabice od mléka, viz obrázek.

 

3 Vodu ohřejte na teplotu asi 80 °C a při ní obě mýdlové hmoty za stálého míchání roztavte. Jakmile je hmota s bambuckým máslem tekutá, přidejte do ní hrst sušených lístků měsíčku lékařského, a nakonec pár kapek éterického oleje (podle toho, jak výraznou vůni si přejete). Polovinu horké hmoty nalijte do krabice. Do zbylé hmoty vmíchejte trochu barvy a rovnoměrně ji nalijte do krabice na spodní vrstvu.

 

4 Transparentní hmotu obarvěte na tmavší odstín oranžové a přidejte opět silici. Horkou hmotu nalijte do krabice.

 

5 Hmotu nechte v krabici dobře vychladnout. Musí chladnout v klidu, nikam ji nepřenášejte. Vychladlou hmotu snadno z krabice vyloupnete, můžete si pomoci rozstřižením krabice.

 

6 Mýdlo nakrájejte na kousky asi 3–4 cm široké. Hotová mýdla nechte přes noc odpočinout a poté je zabalte do celofánu nebo igelitu, aby nevyschla.


Proč zvolit mýdlo s bambuckým máslem?

Vlastností bambuckého másla je schopnost vyživovat a současně hydratovat pokožku. Vysoký obsah antioxidantů, vitaminů A, D, E a F, hluboká hydratace díky fytosterolům a další benefity bambuckého másla aktivně pomáhají proti vysušování pokožky a vráskám, a současně proti striím a celulitidě. Bambucké máslo zvyšuje elasticitu pleti, okamžitě ji zjemňuje, vyživuje a vyhlazuje, a to bez pomoci jakýchkoli chemických nosičů a konzervantů.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Houbová klasika

Houbová klasika

Také s chutí vyrážíte do lesa na houby, a ještě raději z nich připravujete osvědčené pochoutky? Pokud vám už dochází inspirace, vyberte si z těchto osvědčených receptů.

Celý článek

Sbírejte šípky

Sbírejte šípky

Dozrávají od konce září a můžete je využít na mnoho způsobů. Nezapomeňte si ani letos v přírodě nasbírat rudé šípky a připravit si z nich léčivé dobroty.

Celý článek

Přečtěte si