Houbičky z plsti

Ozdoby ve tvaru houbičky si snadno vytvoříte z plsti. Hub si můžete udělat větší množství různých tvarů a barev a ozdobit si jimi podzimní větvičky ve váze.

Budete potřebovat

  • barevnou plsť
  • vyšívací bavlnky
  • vatelín
  • korálky, flitry
  • nůžky
  • jehlu a nit
  • mizící fix

Postup

 

1 Na plsť nakreslete mizícím fixem jednotlivé díly houbičky (viz obrázek) a vystřihněte je.

 

2 Na přední díl kloboučku přišijte plstěná kolečka, flitry a korálky podle obrázku nebo podle své fantazie.

 

3 Na přední díl nohy přišijte trávu. Můžete si k tomu vybrat libovolný steh.

 

4 Nohu položte na zadní díl houby a přišijte ji.

 

5 Nyní přišijte i klobouk. Pozor, v místě spoje s nohou prošívejte pouze přední díl klobouku, aby bylo možné do nohy dát výplň. Klobouk nedošijte zcela, nechte si otvor na vložení výplně. Tou může být vatelín nebo třeba odstřižky plsti.

 

6 Výplně dejte do houbičky dostatečné množství, aby byla pevná. Poté šev došijte. Nakonec připevněte očko na zavěšení vytvořené z bavlnky.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.