Houbičky z plsti

Ozdoby ve tvaru houbičky si snadno vytvoříte z plsti. Hub si můžete udělat větší množství různých tvarů a barev a ozdobit si jimi podzimní větvičky ve váze.

Budete potřebovat

  • barevnou plsť
  • vyšívací bavlnky
  • vatelín
  • korálky, flitry
  • nůžky
  • jehlu a nit
  • mizící fix

Postup

 

1 Na plsť nakreslete mizícím fixem jednotlivé díly houbičky (viz obrázek) a vystřihněte je.

 

2 Na přední díl kloboučku přišijte plstěná kolečka, flitry a korálky podle obrázku nebo podle své fantazie.

 

3 Na přední díl nohy přišijte trávu. Můžete si k tomu vybrat libovolný steh.

 

4 Nohu položte na zadní díl houby a přišijte ji.

 

5 Nyní přišijte i klobouk. Pozor, v místě spoje s nohou prošívejte pouze přední díl klobouku, aby bylo možné do nohy dát výplň. Klobouk nedošijte zcela, nechte si otvor na vložení výplně. Tou může být vatelín nebo třeba odstřižky plsti.

 

6 Výplně dejte do houbičky dostatečné množství, aby byla pevná. Poté šev došijte. Nakonec připevněte očko na zavěšení vytvořené z bavlnky.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…