Svíčky s levandulí

Je tady čas levandule a dalších voňavých květů. Nasušte si je do zásoby a vyrobte si z nich třeba vonné svíčky, které vám pak budou zpříjemňovat studené zimní večery…

Budete potřebovat

  • mezistěny ze včelího vosku
  • fén
  • pečicí papír
  • knot
  • sušenou levanduli
  • bavlněné krajky, stužky, provázky apod.
  • nůžky
  • nůž

 

postup

 

 

1 Mezistěnu ze včelího vosku si nožem seřízněte na vhodnou velikost podle požadované výšky a tloušťky svíčky. Šířka obdélníku, ze kterého budete svíčku vytvářet, určí její výšku, délka obdélníku její tloušťku. Knot si ustřihněte tak dlouhý, aby o 2 cm přesahoval okraj svíčky

 

 

2 Připravený obdélník si položte na vhodnou podložku, pro snadnější práci si pod vosk můžete dát i pečicí papír. Zahřejte vosk fénem, aby změknul a dal se lépe tvarovat. Posypte ho sušenými květy levandule.

 

 

3 Ustřižený knot zatlačte do jednoho užšího okraje připraveného plátu, rolujte a pěkně utahujte. Pokud by se při rolování vytvářely ve vosku prasklinky znovu ho zahřejte. Srolovanou svíčku převažte ozdobným provázkem či stužkou. Také ji můžete omotat bavlněnou krajkou. Vyčnívající knot namočte v rozehřátém vosku, půjde lépe zapálit. Nakonec svíčku ozdobte snítkou sušené levandule.


red, foto Shutterstock

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek