Srdíčková mýdla

Dárek k svátku svatého Valentýna může být krásný, voňavý a přitom užitečný. A navíc ho snadno můžete vyrobit doma. Tak neváhejte a pusťte se do toho.

Budete potřebovat

  • transparentní mýdlovou hmotu
  • mýdlovou hmotu s bambuckým máslem
  • sušený květ levandule
  • levandulový éterický olej
  • růžovou nebo fialovou barvu do mýdel
  • zavařovací sklenice
  • silikonové formičky ve tvaru srdce
  • hrnec
  • lžíci

 

Postup

1 Transparentní mýdlovou hmotu a hmotu s bambuckým máslem nakrájejte na kostičky. Celkem budete potřebovat asi 1 kg hmoty. Oba druhy hmoty vložte jednotlivě do zavařovacích sklenic a ty postavte do vodní lázně.

 

2 Připravte si formičky na mýdla. Vyskládejte jednu vedle druhé na prkénko.

 

3 Vodu ohřejte na teplotu asi 80 °C a při ní obě mýdlové hmoty za stálého míchání roztavte. Hmotu s bambuckým máslem začněte ohřívat o pár minut později než hmotu transparentní. Transparentní hmotu podle potřeby obarvěte, nasypte do ní hrst levandulových květů a nakonec přidejte éterický olej. Horkou hmotu nalijte do formiček. Některé formičky naplňte téměř celé, některé do poloviny a některé nechte prázdné. Nechte chvíli zatuhnout.

 

4 Jakmile je hmota s bambuckým máslem tekutá, přidejte do ní také hrst sušených květů levandule, barvu, a nakonec pár kapek éterického oleje (podle toho, jak výraznou vůni si přejete). Formičky, které jste nechali prázdné nebo do poloviny plné, nyní zalijte horkou mýdlovou směsí až pod okraj.

 

5 Hmotu nechte ve formičkách dobře vychladnout. Musí chladnout v klidu, nikam ji nepřenášejte. Vychladlou hmotu snadno z formiček vyloupnete. Budete mít tři druhy srdíček: matná, transparentní a míchaná. Hotová mýdla nechte přes noc odpočinout a poté je zabalte do celofánu nebo igelitu, aby nevyschla.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek