Květinový věnec

Událost, jako je svatba, si žádá speciální výzdobu. Něžným květinovým věncem můžete vyzdobit slavnostní stůl, můžete jej pověsit na zeď, na dveře či kamkoli, kde se bude dobře vyjímat.

Budete potřebovat

  • růžové a bílé květy (například pryskyřníky, růže či chryzantémy)
  • snítky bílého šáteru
  • floristické dráty
  • vázací drátek
  • kleště
  • zelenou floristickou pásku

Postup

1 Floristický drát nejprve po celé délce omotejte světle zelenou floristickou páskou.

2 Jednotlivé květy se zkrácenými (asi 10 cm dlouhými) stonky a snítky šáteru pak přikládejte na připravený drát a připevňujte je vázacím drátkem.

3 Střídejte květy růžové a bílé barvy a doplňujte je jemnými kvítky šáteru. Pokračujte po celé délce floristického drátu.

4 Když je drát celý zaplněný, stočte jej do kruhu a pomocí vázacího drátku oba konce spojte. Hotový věnec můžete použít také jako základ pro výrobu svícnu – můžete do jeho středu vložit vyšší sklenici se svíčkou, nebo věnec upevnit na její hrdlo, podobně jako na obrázku.


Další články

Romantický věneček z travin

Romantický věneček z travin

Luční trávy mívají krásná květenství, která se hodí na sušení a výrobu něžných květinových aranžmá. Udělejte si z nich třeba věneček zdobený barevnými květy limonek.

Celý článek

Veselá muchomůrka z plsti

Veselá muchomůrka z plsti

Plsť je příjemný materiál, ze kterého se dobře a rychle tvoří. Skvěle se hodí na výrobu měkkých hraček nebo drobných přívěsků. Podívejte se, jak si snadno ušijete veselou muchomůrku.

Celý článek

Dýně ze starých svetrů

Dýně ze starých svetrů

Podívejte se, jak snadno můžete proměnit obnošené kousky textilu v novou okouzlující dekoraci, která zútulní váš interiér. Krásné textilní dýně mohou být i milým dárkem pro vaše blízké.

Celý článek