Květinový věnec

Událost, jako je svatba, si žádá speciální výzdobu. Něžným květinovým věncem můžete vyzdobit slavnostní stůl, můžete jej pověsit na zeď, na dveře či kamkoli, kde se bude dobře vyjímat.

Budete potřebovat

  • růžové a bílé květy (například pryskyřníky, růže či chryzantémy)
  • snítky bílého šáteru
  • floristické dráty
  • vázací drátek
  • kleště
  • zelenou floristickou pásku

Postup

1 Floristický drát nejprve po celé délce omotejte světle zelenou floristickou páskou.

2 Jednotlivé květy se zkrácenými (asi 10 cm dlouhými) stonky a snítky šáteru pak přikládejte na připravený drát a připevňujte je vázacím drátkem.

3 Střídejte květy růžové a bílé barvy a doplňujte je jemnými kvítky šáteru. Pokračujte po celé délce floristického drátu.

4 Když je drát celý zaplněný, stočte jej do kruhu a pomocí vázacího drátku oba konce spojte. Hotový věnec můžete použít také jako základ pro výrobu svícnu – můžete do jeho středu vložit vyšší sklenici se svíčkou, nebo věnec upevnit na její hrdlo, podobně jako na obrázku.


Další články

Zvířátka z papírových ruliček

Zvířátka z papírových ruliček

Ruličky od toaletního papíru patří k věcem, které má doma každý. Můžete je jednoduše vyhodit do tříděného odpadu, ale mnohem zábavnější bude přetvořit je do podoby roztomilých zvířat.

Celý článek

Barevný ptáček z plsti

Barevný ptáček z plsti

Plsť je příjemný materiál pro ruční tvoření. Netřepí se, snadno se prošívá a k dostání je v rozmanitých barvách. Vytvořte si z ní s dětmi třeba milou jarní dekoraci v podobě ptáčka.

Celý článek

Srdce s květinovým obrázkem

Srdce s květinovým obrázkem

Můžete je věnovat jako milou pozornost, například ke dni matek. Jejich výroba je velice jednoduchá a zvládnou ji i děti. Využijete při tom ubrouskovou techniku neboli decoupage.

Celý článek

Originální přání nejen ke Dni matek

Originální přání nejen ke Dni matek

Příležitostí, při kterých můžete projevit své city blízkým lidem, není nikdy dost. Nezapomeňte proto na Den matek a připomeňte své mamince, jak ji máte rádi. Třeba vlastnoručně vyrobeným přáníčkem.

Celý článek