Květinový věnec

Událost, jako je svatba, si žádá speciální výzdobu. Něžným květinovým věncem můžete vyzdobit slavnostní stůl, můžete jej pověsit na zeď, na dveře či kamkoli, kde se bude dobře vyjímat.

Budete potřebovat

  • růžové a bílé květy (například pryskyřníky, růže či chryzantémy)
  • snítky bílého šáteru
  • floristické dráty
  • vázací drátek
  • kleště
  • zelenou floristickou pásku

Postup

1 Floristický drát nejprve po celé délce omotejte světle zelenou floristickou páskou.

2 Jednotlivé květy se zkrácenými (asi 10 cm dlouhými) stonky a snítky šáteru pak přikládejte na připravený drát a připevňujte je vázacím drátkem.

3 Střídejte květy růžové a bílé barvy a doplňujte je jemnými kvítky šáteru. Pokračujte po celé délce floristického drátu.

4 Když je drát celý zaplněný, stočte jej do kruhu a pomocí vázacího drátku oba konce spojte. Hotový věnec můžete použít také jako základ pro výrobu svícnu – můžete do jeho středu vložit vyšší sklenici se svíčkou, nebo věnec upevnit na její hrdlo, podobně jako na obrázku.


Další články

Zkrášlete se motýlí broží

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Celý článek

Podtácky z pryskyřice

Podtácky z pryskyřice

Práce s epoxidovou pryskyřicí není tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zvládne ji i začátečník a odměnou za vynaložené úsilí mu budou velice efektní výrobky.

Celý článek

Šálka jako šperk

Šálka jako šperk

Baví vás háčkování? V aktuálním dílu našeho kreativního seriálu si ukážeme, jak si uháčkovat ozdobnou šálku, kterou budeme moct nosit jako šperk. Doplníme ji třásněmi a bižuterií.

Celý článek

Pestré jarní dekorace

Pestré jarní dekorace

Vytvořte si doma svěží jarní atmosféru! Ve speciálu Pestré jarní dekorace najdete inspiraci na výrobu jarních a velikonočních dekorací a bytových doplňků. Speciál přináší jednoduché a srozumitelné návody na vlastnoruční jarní tvoření z přírodnin a dalších snadno dostupných materiálů.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.