Květinový věnec

Událost, jako je svatba, si žádá speciální výzdobu. Něžným květinovým věncem můžete vyzdobit slavnostní stůl, můžete jej pověsit na zeď, na dveře či kamkoli, kde se bude dobře vyjímat.

Budete potřebovat

  • růžové a bílé květy (například pryskyřníky, růže či chryzantémy)
  • snítky bílého šáteru
  • floristické dráty
  • vázací drátek
  • kleště
  • zelenou floristickou pásku

Postup

1 Floristický drát nejprve po celé délce omotejte světle zelenou floristickou páskou.

2 Jednotlivé květy se zkrácenými (asi 10 cm dlouhými) stonky a snítky šáteru pak přikládejte na připravený drát a připevňujte je vázacím drátkem.

3 Střídejte květy růžové a bílé barvy a doplňujte je jemnými kvítky šáteru. Pokračujte po celé délce floristického drátu.

4 Když je drát celý zaplněný, stočte jej do kruhu a pomocí vázacího drátku oba konce spojte. Hotový věnec můžete použít také jako základ pro výrobu svícnu – můžete do jeho středu vložit vyšší sklenici se svíčkou, nebo věnec upevnit na její hrdlo, podobně jako na obrázku.


Další články

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Myška z plsti

Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.