Květinový věnec

Událost, jako je svatba, si žádá speciální výzdobu. Něžným květinovým věncem můžete vyzdobit slavnostní stůl, můžete jej pověsit na zeď, na dveře či kamkoli, kde se bude dobře vyjímat.

Budete potřebovat

  • růžové a bílé květy (například pryskyřníky, růže či chryzantémy)
  • snítky bílého šáteru
  • floristické dráty
  • vázací drátek
  • kleště
  • zelenou floristickou pásku

Postup

1 Floristický drát nejprve po celé délce omotejte světle zelenou floristickou páskou.

2 Jednotlivé květy se zkrácenými (asi 10 cm dlouhými) stonky a snítky šáteru pak přikládejte na připravený drát a připevňujte je vázacím drátkem.

3 Střídejte květy růžové a bílé barvy a doplňujte je jemnými kvítky šáteru. Pokračujte po celé délce floristického drátu.

4 Když je drát celý zaplněný, stočte jej do kruhu a pomocí vázacího drátku oba konce spojte. Hotový věnec můžete použít také jako základ pro výrobu svícnu – můžete do jeho středu vložit vyšší sklenici se svíčkou, nebo věnec upevnit na její hrdlo, podobně jako na obrázku.


Další články

Vřesové dekorace

Vřesové dekorace

Keříky vřesu v květináči nebo truhlíku vám mohou zkrášlit nejen balkon, terasu či okenní parapet, ale můžete si z nich udělat i něžné dekorace do interiéru.

Celý článek

Vyřezávané a ryté dýně

Vyřezávané a ryté dýně

Jak si vyřezat klasickou halloweenskou lucernu s obličejem? Přinášíme vám jednoduchý postup a také několik tipů na zdobení dýní s pomocí nože, dláta nebo rydla.

Celý článek

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Veselé tvoření z plsti

Veselé tvoření z plsti

Podzim hýří veselými barvami. Tak se jimi nechte inspirovat a pusťte se do hravého tvoření z dekorační plsti. Ušijte si z ní třeba ozdobu v podobě dýně nebo halloweenské příšerky pro děti.

Celý článek

Přečtěte si