Šitý látkový košíček

Ušijte si oboustranný látkový košíček na stůl. Může vám posloužit jako milá dekorace na vaše oblíbené poklady nebo jako praktická ošatka na pečivo či na ovoce.

Budete potřebovat:

  • látky podle vlastního výběru
  • vatelín nebo molitan
  • jehelníček
  • špendlíky
  • svinovací metr
  • nůžky
  • nit
  • křídu v tužce
  • pravítko
  • šicí stroj

 

 

postup

 

1 Nastříhejte si dva čtverce z látky a vatelín (vše 38 x 38 cm). Dále pak 8 pruhů látky na šňůrky široké 4 a dlouhé 25 cm. Nejprve si připravte šňůrky. Kraje a jeden konec proužků zažehlete směrem dovnitř, poté je přehněte a přežehlete. Šňůrky našpendlete a prošijte na šicím stroji.

 

 

2 Na jednom čtverci si naměříme 9 cm od každého rohu směrem ke středu. Přišpendlete šňůrky (podle obrázku) a přiložte druhý díl látky (lícové strany jsou uvnitř). Přidejte vatelín, našpendlete a prošijte na šicím stroji. Nechte malý otvor na přetočení.

 

 

3 Obraťte na líc, ponechaný otvor podhrňte a sešpendlete k sobě. Na šicím stroji sešijte čtverec po celém jeho obvodu. Znovu si naznačte 9 cm od každého rohu a nakreslete si křídou mřížku.

 

 

4) Prošijte čtverec na stroji podle náčrtku křídou. Košík máte hotový. Šňůrky svažte a košíček hezky vytvarujte.

 

 

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.