Domácí tělové peelingy

Dopřejte své pokožce příjemnou péči díky doma vyrobenému peelingu. Pomůže vám šetrně odstranit zrohovatělé částečky kůže, zjemnit pokožku a urychlit její obnovu.


Vanilkovo-mandlový tělový peeling

Budete potřebovat

  • 3 lžíce mandlového oleje
  • l lžíce glycerinu
  • 1/2 šálku bílého cukru
  • 1/2 šálku hnědého cukru
  • 1 lžičku vanilkového extraktu

postup:

V misce smíchejte oba druhy cukru, glycerin a vanilkový extrakt. Pak přidejte mandlový olej a směs dobře promíchejte. Přendejte do kelímku nebo sklenice s uzávěrem a používejte podle potřeby. Používejte na vlhkou pokožku, nanášejte s pomocí žínky nebo masážní rukavice. krouživými pohyby vmasírujte a pak opláchněte.


Jahodový peeling

Budete potřebovat

  • 1 šálek třtinového cukru
  • 1 šálek rozdrcených mražených jahod
  • ¼ šálku kokosového oleje
  • 1 lžičku vanilkového extraktu

postup:

Najemno rozdrcené jahody dejte do misky, přidejte kokosový olej a vanilkový extrakt a dobře rozmíchejte. Vložte do sklenice s uzávěrem a uchovávejte v lednici. Používejte na mokrou pokožku těla – nejlépe ve sprše. Naneste a s pomocí prstů nebo žínky jemně krouživými pohyby pleť masírujte. Poté důkladně opláchněte.


Kávový peeling na obličej

Budete potřebovat

1 polévkovou lžíci mleté kávy
50 ml mastnějšího pleťového krému nebo mléka
½ čajové lžičky olivového nebo mandlového oleje

postup

Kávu a olej opatrně vmíchejte do krému. Aplikujte pomocí prstů na navlhčenou pleť mimo oblast očí a rtů, provádějte jemnou masáž. Poté směs setřete odličovacím ubrouskem nebo smyjte vodou.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Svícen zdobený mušlemi

Svícen zdobený mušlemi

Z obyčejné plechovky a mušlí, které jste si kdysi přivezli od moře, můžete snadno vykouzlit svícen, díky kterému budete mít přímořskou atmosféru každý den doma…

Celý článek

Rajčata a bazalka

Rajčata a bazalka

Sladkokyselá chuť rajčat se báječně doplňuje s kořenitou bazalkou. Není proto divu, že tuto kombinaci najdeme v mnoha vynikajících receptech. Vyzkoušejte některé z nich.

Celý článek

Svícen s kameny

Svícen s kameny

Máte rádi kameny? Použijte je na výrobu jednoduchého, a přitom velmi dekorativního svícnu. Umístěte je do skleněné vázy nebo obyčejné velké sklenice od okurek. Uvidíte, jakou bude dělat parádu.

Celý článek

Přečtěte si

Staré věci, krásné věci

Staré věci, krásné věci

www.chatar-chalupar.cz

Kdysi v tomto objektu žili benediktýnští mniši. Krajina kolem Windachu v Horním Bavorsku byla pro klidný život naplněný rozjímáním jako stvořená. Na počátku 21. století ale byla ze stavení už opuštěná ruina. Záchrana přišla v hodině dvanácté.

Záhony se zásaditou půdou

Záhony se zásaditou půdou

www.floranazahrade.cz

Půda se zásaditou reakcí, která má pH vyšší než 7, se objevuje v lokalitách s vápencovým podložím. Pokud takové podmínky na zahradě máte, vysaďte sem rostliny, které z takového prostředí pocházejí. Bude se jim dařit a krásně pokvetou, zvlášť pokud opět zvolíte hlavně žluté odstíny.