Veselé bedýnky

Vyrobte si praktické bedýnky na jarní bylinky zdobené dekupáží. Materiál pro jejich výrobu vám jistě dají zdarma v prodejnách zeleniny a pak už stačí jen dekorovat a zdobit!

Co budete potřebovat:

  • Bedýnky na zeleninu z dřevotřísky
  • základní bílou disperzní barvu (např. Ekokryl)
  • tónovací barvy
  • štětec
  • lepidlo a lak na ubrousky v jednom (např. Glue Polish)
  • různé ubrousky

Postup:

1. Bedýnku natřete bílou nebo jinou světlou barvou. Pokud byste ji natřeli tmavě, ubrousek by nevynikl.

 

2. Okraje bedýnky můžete natřít tmavší barvou.

 

3. Ještě dokud je barva na okrajích mokrá, rozmažte ji tupováním silnějším štětcem, houbičkou nebo zmačkaným ubrouskem do ztracena.

 

4. Pokud máte vícevrstvý ubrousek, oddělte vrchní část s potiskem.

 

5. Květ nebo jiný vzor opatrně vytrhněte, pokud je však pozadí květu na ubrousku jiné barvy, než máme na bedýnce, raději ho přesně vystřihněte.

 

6. Na květ naneste zespodu trochu lepidla a přiložte ho na světlé místo na bedýnce. Pak květ svrchu přetřete štětcem namočeným v lepidle. Postupujte vždy od středu do stran, abyste vytlačili vzduchové bubliny.


Dekupáž

Patří mezi oblíbené výtvarné techniky, protože je velmi jednoduchá a zároveň originální. Je možné ji použít na velké množství podkladů, jako např. keramika, sklo, kámen, karton, textil, sádra, plasty i svíčky.

Náš tip

Stejně si můžete vyzdobit různé bedničky na pracovní nářadí nebo zavařeniny na policích ve spíži, sklepě či v dílně. Námět ubrousku si zvolte podle obsahu bedničky.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Svícen zdobený mušlemi

Svícen zdobený mušlemi

Z obyčejné plechovky a mušlí, které jste si kdysi přivezli od moře, můžete snadno vykouzlit svícen, díky kterému budete mít přímořskou atmosféru každý den doma…

Celý článek

Rajčata a bazalka

Rajčata a bazalka

Sladkokyselá chuť rajčat se báječně doplňuje s kořenitou bazalkou. Není proto divu, že tuto kombinaci najdeme v mnoha vynikajících receptech. Vyzkoušejte některé z nich.

Celý článek

Svícen s kameny

Svícen s kameny

Máte rádi kameny? Použijte je na výrobu jednoduchého, a přitom velmi dekorativního svícnu. Umístěte je do skleněné vázy nebo obyčejné velké sklenice od okurek. Uvidíte, jakou bude dělat parádu.

Celý článek

Přečtěte si

Staré věci, krásné věci

Staré věci, krásné věci

www.chatar-chalupar.cz

Kdysi v tomto objektu žili benediktýnští mniši. Krajina kolem Windachu v Horním Bavorsku byla pro klidný život naplněný rozjímáním jako stvořená. Na počátku 21. století ale byla ze stavení už opuštěná ruina. Záchrana přišla v hodině dvanácté.

Záhony se zásaditou půdou

Záhony se zásaditou půdou

www.floranazahrade.cz

Půda se zásaditou reakcí, která má pH vyšší než 7, se objevuje v lokalitách s vápencovým podložím. Pokud takové podmínky na zahradě máte, vysaďte sem rostliny, které z takového prostředí pocházejí. Bude se jim dařit a krásně pokvetou, zvlášť pokud opět zvolíte hlavně žluté odstíny.