Šipka do zahrady

Jste vášnivý zahrádkář a často nejste doma? Aby vás rodinní příslušníci nebo návštěva vždy našli, pomozte jim tímto originálním ukazatelem, který si snadno vyrobíte.

Budete potřebovat

  • starou dřevěnou lať cca 38 cm x 16 cm
  • přímočarou pilu
  • brusný papír
  • akumulátorový šroubovák
  • vytištěný text, kopírovací papír a tužku
  • bílou barvu na dřevo (např. Akryl Mat)
  • štětec
  • transparentní lak ve spreji matný (např. Prima)
  • provázek cca 50 cm

postup:

1. Na čistou hladkou lať narýsujte šipku a s pomocí přímočaré pily ji vyřízněte.

 

2. Tužkou naznačte dva body na dírky na provázek a vyvrtejte je.

 

3. S pomocí brusného papíru přebruste hrany.

 

4. Koneček suchého plochého štětce namočte do barvy a jemně ním lať napatinujte. Barvu můžete rozetřít i vlhkým hadříkem. Pokud se vám podaří nanést více barvy, než jste chtěli, nechte ji uschnout a pak ji přebruste brusným papírem.

 

5. Na uschlou barvu přepište pomocí kopírovacího papíru nápis, který jsme si připravili s pomocí počítače. Můžete takto překreslit i obrázek domácího zvířete, v našem případě kohouta.

 

6. Nápis i obrázek vybarvěte toutéž bílou barvou.

 

7. Když barva uschne, nápis obtáhněte černou tužkou, abyste ho zvýraznili.

 

8. Hotovou značku přelakujte lakem, aby bylo dřevo odolné vůči vodě a zašpinění. Skrz dírky provlečte provázek a značku zavěste na vhodné místo.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Jemné drátkování

Jemné drátkování

Máte chuť si vyzkoušet tuto originální techniku, při které se také pracuje s drátem, ale nepotřebujete tolik síly? Podle postupů krok za krokem, které pro vás připravila Laděna Hejzlarová, to jistě hravě zvládnete.

Celý článek

Růže z juty

Růže z juty

Vytvořte si s námi květinové aranžmá, které vám zaručeně neuvadne a budete se z něj moci těšit třeba celý rok. Jeho základem jsou atraktivní růže z přírodního textilu.

Celý článek

Přáníčka s krajkami

Přáníčka s krajkami

Překvapte své přátele a blízké vlastnoručně vyrobenými vánočními přáníčky. Můžete je jednoduše udělat z jakýchkoli zajímavých dekoračních papírů, za pomoci raznic.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.