Šipka do zahrady

Jste vášnivý zahrádkář a často nejste doma? Aby vás rodinní příslušníci nebo návštěva vždy našli, pomozte jim tímto originálním ukazatelem, který si snadno vyrobíte.

Budete potřebovat

  • starou dřevěnou lať cca 38 cm x 16 cm
  • přímočarou pilu
  • brusný papír
  • akumulátorový šroubovák
  • vytištěný text, kopírovací papír a tužku
  • bílou barvu na dřevo (např. Akryl Mat)
  • štětec
  • transparentní lak ve spreji matný (např. Prima)
  • provázek cca 50 cm

postup:

1. Na čistou hladkou lať narýsujte šipku a s pomocí přímočaré pily ji vyřízněte.

 

2. Tužkou naznačte dva body na dírky na provázek a vyvrtejte je.

 

3. S pomocí brusného papíru přebruste hrany.

 

4. Koneček suchého plochého štětce namočte do barvy a jemně ním lať napatinujte. Barvu můžete rozetřít i vlhkým hadříkem. Pokud se vám podaří nanést více barvy, než jste chtěli, nechte ji uschnout a pak ji přebruste brusným papírem.

 

5. Na uschlou barvu přepište pomocí kopírovacího papíru nápis, který jsme si připravili s pomocí počítače. Můžete takto překreslit i obrázek domácího zvířete, v našem případě kohouta.

 

6. Nápis i obrázek vybarvěte toutéž bílou barvou.

 

7. Když barva uschne, nápis obtáhněte černou tužkou, abyste ho zvýraznili.

 

8. Hotovou značku přelakujte lakem, aby bylo dřevo odolné vůči vodě a zašpinění. Skrz dírky provlečte provázek a značku zavěste na vhodné místo.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…