Se psem na cvičiště?

Chce ze svého psa vychovat příjemného společníka? Pak vás možná napadla otázka, zda s ním začít chodit na kynologické cvičiště.

Pokud máte doma pohodlného „gaučového“ psíka, kterému se moc na procházky nechce a většinu dne proleží, pravděpodobně si při jeho výchově vystačíte sám s pomocí informací, které najdete v knížkách, časopisech a na internetu. Ovšem, pokud máte aktivní plemeno, měli byste zauvažovat o nějaké sportovní aktivitě, která by ho zabavila.

Výhody výcviku

Psi už dnes často nezastávají práci, ke které byli vyšlechtěni. Většina ovčáckých psů nepase ovce, lovecké psy si nepořizují jen myslivci a služební plemena povětšinou též neslouží u policie. Tudíž je psy potřeba adekvátně zaměstnat, aby se nenudili a měli šanci svůj temperament vybít při vhodné činnosti. A to je právě ten důvod, proč začít chodit do psí školy. Kromě základních informací a rad, jak svého psa vychovávat, se tam naučíte i základy pro psí sporty, kterým se v budoucnu budete moci věnovat.

Ve společnosti jiných psů se váš pes naučí soustředit na svého majitele, i když kolem skotačí psí kamarádi. Páníček se naučí svého psa motivovat ke společné práci. A oba poznají mnoho psích i lidských přátel.

Jak vybrat správnou psí školu?

V první řadě se tam vy i pes musíte cítit příjemně. Svazarmovský výcvik už je naštěstí přežitek z dob minulých. Takže se nemusíte bát, že se instruktor bude nad vás vyvyšovat nebo vám dávat najevo, že vy jste kynologický potěr a on starý mazák. Nebude vám hromovým hlasem udílet rozkazy, které vy poté budete stejným způsobem interpretovat svému psovi. Instruktor, výcvikář, trenér nebo zkrátka ten, kdo vede lekce pro páníčky a jejich psy, má být člověk milý ke psům i k lidem. Měl by být dobře informován o moderních trendech tréninku psů a jeho postupy mají být srozumitelné a laskavé. Psi i jejich majitelé se mají vše učit s radostí a má je to bavit. Než svého psa na kynologické cvičiště přihlásíte, zajděte se tam nejprve společně podívat, ať vidíte, jestli vše funguje, jak má.


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Základy výživy plazů: Co musíte vědět o krmivu pro plazy? Není to s ním tak jednoduché

Základy výživy plazů: Co musíte vědět o krmivu pro plazy? Není to s ním tak jednoduché

Jak co nejlépe krmit vašeho plaza? Před zodpovězením této otázky se musíme vrátit o krok zpět, a to do učebnice biologie. Plazi, kam spadají hadi, chameleoni, želvy, agamy, ještěrky a další tvorové, které rádi chováme doma jako mazlíčky, se dělí na býložravce, hmyzožravce, masožravce a všežravce. Poměrně široké rozpětí, že ano? V této chvíli vám to má poskytnout informaci o tom, že při výběru krmiva pro vašeho mazlíčka si budete muset být jistí, do které z těchto kategorií spadá. Více si přečtete v článku. Celý článek

Co byste měli vědět o složení krmiva pro psy?

Co byste měli vědět o složení krmiva pro psy?

Chovatelské potřeby dnes nabízí spoustu značek krmiva, proto když stojíte před regálem v obchodě se zvířaty a vybíráte krmivo pro svého psa, určitě věnujete pozornost etiketám. Ale rozumíte skutečně tomu, co tyto složité informace znamenají? Porozumění etiketám na krmivu pro psy je klíčem k tomu, aby váš mazlíček dostával správnou výživu. Etikety krmiv pro psy obsahují mnoho informací, například seznam složek, nutriční hodnoty, doporučení pro krmení a mnoho dalšího. Nejdůležitější věcí, na kterou je třeba si dát pozor, je však seznam složek. V našem seznamu jsou uvedeny všechny složky, které se v krmivu pro psy vyskytují. Celý článek

Myslete na své chlupaté mazlíčky i v zimě

Myslete na své chlupaté mazlíčky i v zimě

Na své chlupaté parťáky byste v zimě neměli rozhodně zapomínat. I je totiž mráz dokáže pěkně potrápit. Je potřeba je během zimy více krmit? Vyplatí se pořídit psům na zimu funkční obleček? A proč je pro kočky i obyčejné nachlazení nebezpečné?

Celý článek