S mazlíčkem na dovolenou? S čím počítat předem

Cestování s domácím zvířetem je v dnešní době poměrně snadné a lze najít i ubytování, kde se s pobytem zvířete počítá. Všechno ale má svá pravidla, která je dobré dodržovat.

Buďte ohleduplní. Chraňte majetek ubytovacího zařízení před zničením. Vezměte s sebou na cesty pár látkových přehozů (např. staré prostěradlo) na postele. Jakékoliv škody ubytovateli hlaste a nezatajujte.

Nevoďte automaticky psa s sebou do restaurace – nejdříve se zeptejte, jestli to nevadí. Pochopte, že třeba v lázních, pokud je pes povolen na pokoj, do restaurace nesmí například kvůli alergiím ostatních lázeňských hostů.

Mějte vždy připravené vodítko a košík. Na procházce, když psa vypustíte na volno nebo na vytahovacím vodítku, sledujte, zda se neblíží jiný pes nebo lidé (obzvláště pak děti a cyklisté) a včas reagujte.

Nepouštějte psa na dětské pískoviště a hřiště. I když je jinak hodný, v cizím prostředí může i váš pes reagovat jinak, třeba nervózně a podrážděně.

Respektujte přání jiných pejskařů. Váš si třeba chce hrát, ale druhý pes může zrovna cvičit poslušnost nebo být bázlivý a potřebuje nezbytně nutně větší bezpečnou vzdálenost.

Co nezapomenout zabalit: misky a jídlo, nějaké hračky na házení nebo okusování, ale také ručník na umyté packy a výše zmíněné přehozy přes postel nebo vlastní pelíšek. Na procházky pak sáčky na exkrementy. Rozhodně nezapomeňte očkovací průkaz.

Další tipy k cestování s domácím zvířetem najdete na internetu, například na www.dovolena-se-psem.cz


www.dovolena-se-psem.cz

Další články

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Žebrání je zákeřná kočičí vlastnost, které je těžké odolávat. Přesto se kočce nelze podvolovat. Správně vybraný občasný pamlsek není na škodu. Pokud ale s kočkou pravidelně sdílíte vlastní večeři, stane se z ní brzy pěkný cvalík.

Celý článek

Čím krmit kotě

Čím krmit kotě

Máte doma koťátko nebo uvažujete o jeho pořízení? Pak je určitě velmi důležité se připravit na to, jak budete kočku správně krmit.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.