Rozzářený konec léta

Užijte si ještě letní náladu a obklopte se krásnými věcmi. Inspirujte se přírodou, létem, svěžími chutěmi i barvami.

Suché květy ve skle

Přemýšlíte, jakou dekoraci si vytvořit z pěkných sušených květin? Uložte je do dekorativních lahviček, ampulí, zkumavek či sklenic, Ty pak neprodyšně uzavřete, například korkovou zátkou, aby se do nich neprášilo.

 

foto: Shutterstock

Dekorativní dóza za kačku

Jak proměnit obyčejnou skleničku v dekorativní dózu nebo dárkovou krabičku? Oblepte ji pěknou širší krajkou, může být i barevná. Pak ji převažte obyčejným přírodním provázkem a můžete si do ní uschovat drobnosti, například šperky, nebo ji použít jako originální dárkovou krabičku.

 

foto: Shutterstock

Osvěžující limonáda

Na sirup:

  • 500 g ostružin
  • 500 g malin
  • 500 ml vody
  • 1/2 citronu
  • 750 g cukru
  • pár lístků meduňky a máty

 

Ovoce propláchněte, rozmačkejte a propasírujte přes husté síto nebo řidší plátno. Štávu v hrnci smíchejte s vodou, cukrem a citronovou šťávou, zahřejte a nechte asi minutu povařit. Vzniklou pěnu seberte. Horký sirup přelijte do lahve, uzavřete, položte a nechte vychladnout.

Příprava domácí limonády: Do sklenice vložte led, podle chuti nalijeme 10 až 20 ml sirupu, vložte lístek máty, několik čerstvých malin nebo ostružin, zalijte vodou a promíchejte.

 

foto: Shutterstock

foto: Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.