foto: Shutterstock

Rozzářený konec léta

Užijte si ještě letní náladu a obklopte se krásnými věcmi. Inspirujte se přírodou, létem, svěžími chutěmi i barvami.

Suché květy ve skle

Přemýšlíte, jakou dekoraci si vytvořit z pěkných sušených květin? Uložte je do dekorativních lahviček, ampulí, zkumavek či sklenic, Ty pak neprodyšně uzavřete, například korkovou zátkou, aby se do nich neprášilo.

 

foto: Shutterstock

Dekorativní dóza za kačku

Jak proměnit obyčejnou skleničku v dekorativní dózu nebo dárkovou krabičku? Oblepte ji pěknou širší krajkou, může být i barevná. Pak ji převažte obyčejným přírodním provázkem a můžete si do ní uschovat drobnosti, například šperky, nebo ji použít jako originální dárkovou krabičku.

 

foto: Shutterstock

Osvěžující limonáda

Na sirup:

  • 500 g ostružin
  • 500 g malin
  • 500 ml vody
  • 1/2 citronu
  • 750 g cukru
  • pár lístků meduňky a máty

 

Ovoce propláchněte, rozmačkejte a propasírujte přes husté síto nebo řidší plátno. Štávu v hrnci smíchejte s vodou, cukrem a citronovou šťávou, zahřejte a nechte asi minutu povařit. Vzniklou pěnu seberte. Horký sirup přelijte do lahve, uzavřete, položte a nechte vychladnout.

Příprava domácí limonády: Do sklenice vložte led, podle chuti nalijeme 10 až 20 ml sirupu, vložte lístek máty, několik čerstvých malin nebo ostružin, zalijte vodou a promíchejte.

 

foto: Shutterstock

foto: Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek

Květináče jako malované

Květináče jako malované

Co se starými terakotovými květináči, které už nevypadají pěkně? Využijte je jako malířské plátno, dejte jim nové barvy a vzory a vytvořte si tak originální doplňky. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek